Intymny portret Amy Winehouse. W filmie "Amy" zobaczymy unikalne zdjęcia i nagrania [ZWIASTUN]

- Nie jestem dziewczyną, która stara się być gwiazdą, albo nikim innym jak muzykiem - słyszymy Amy Winehouse w zwiastunie dokumentarnego filmu "Amy", który będzie miał swoją premierę w lipcu. Zostaną w nim zaprezentowane niepublikowane dotąd zdjęcia artystki i nieznane nagrania.

Reżyserem filmu dokumentalnego o Amy Winehouse jest Asif Kapadia. Filmowiec od dłuższego czasu dokumentował życie i karierę brytyjskiej wokalistki soul, jazz i R&B. Zwiastun daje wyobrażenie o kształcie filmu. Pojawiają się w nim nagrania przedstawiające wokalistkę w wieku szkolnym, kiedy pozuje do rodzinnych zdjęć, zdjęcia z gali Grammy, czy to, kiedy ucieka przed tłumem paparazzi.

Zobacz wideo

"Amy" ma odbiegać od zwykłego dokumentu muzycznego. Jest opisywany jako film przedstawiający intymne życie gwiazdy, ukazujący jej dorastanie w świetle reflektorów. Kapadia skoncentrował się na wywiadach z przyjaciółmi, rodzicami i byłym mężu gwiazdy. Postać aktorki ma być ukazana ze zwróceniem uwagi na przedstawienie różnorodnych punktów widzenia jej historii.

'Amy', reż. Asif Kapadia; plakat"Amy", reż. Asif Kapadia; plakat Mat. prasowe

Amerykańska firma dystrybucyjna A24 jest na etapie finalizacji umowy umożliwiającej zaprezentowanie filmu szerokiej widowni w USA . Premiera filmu "Amy" jest już zaplanowana w Wielkiej Brytanii na 3 lipca, niecały miesiąc przed czwartą rocznicą śmierci piosenkarki. Producentem filmu jest James Gay-Rees.

Kapadia reżyserował wcześniej biograficzny film "Senna" o legendzie Formuły 1 Ayrtonie Sennie, który zyskał uznanie krytyków i zdobył dwie nagrody BAFTA - dla najlepszego filmu dokumentalnego i najlepszego brytyjskiego filmu. Kapadia jest także autorem obrazu "Wojownik" z 2001 roku.

Winehouse stała się sławna na całym świecie w związku popularnością drugiego jej albumu "Back to Black", który przyniósł jej pięć nagród Grammy. Płyta została sprzedana w 20 mln egzemplarzy na całym świecie. Brytyjska piosenkarka jest najbardziej znana z takich utworów jak "Rehab", "Valerie", "Back to Black". Jednak sława w jej dorosłym życiu szła w parze z problemami z alkoholem i narkotykami. W wyniku uzależnienia zmarła w 2011 roku w wieku 27 lat.

O życiu Amy Winehouse przeczytasz też w książce "Amy, moja córka" >>

Więcej o: