Nie daj się świątecznemu terrorowi powtórek w TV! Polecamy pięć mało świątecznych, darmowych filmów [OGLĄDAJ ONLINE]

Boicie się świątecznej nudy i filmów, które widzieliście już 1000 razy? Proponujemy pięć filmów, które pomogą ożywić święta. Możesz obejrzeć je za darmo i to nie wychodząc z domu. Świetne kino pod prąd telewizyjnym propozycjom.

Trochę absurdu, czeskiego humoru, komedia Woody'ego Allena i dwie poważniejsze propozycje, które powinny wprowadzić w dobry nastrój, ale nie spowodują poczucia straconego czasu.

"Mordercza opona"

Na początek trochę absurdu. Tak, tytuł filmu możecie rozumieć całkiem dosłownie. Film Quentina Dupieux opowiada historię opony o imieniu Robert, wyposażonej w moce psychiczne. Robert, po odkryciu stosu płonących opon, postanawia pomścić swój ród. Trup ściele się gęsto. O co chodzi? Film zaczyna się przemową policjanta o... bezsensowności filmów i życia ludzkiego w ogóle. - Dlaczego główny bohater "Pianisty" Polańskiego, ukrywał się w nieludzkich warunkach, chociaż był genialnym muzykiem? - pyta. I zaraz sam sobie odpowiada: "Bez powodu". To "bez powodu" okazuje się organizować cały film Dupieux, producenta, kompozytora, DJ-a. Film dobrze ogląda się jako żart z thrillerów, filmów grozy i przyzwyczajeń widzów. Ale oceńcie sami. Interpretacji na pewno jest więcej niż jedna.

Tu możesz zobaczyć film za darmo:

"Guzikowcy"

Przy okazji rodzinnego biesiadowania na pewno nie zaszkodzi mieć w zanadrzu zdrowej dawki czeskiego humoru. Film o pluciu na pociąg, złej pogodzie, bombie atomowej, wystrzeliwaniu ludzkiej spermy do konstelacji Andromeda, ale także o niewierności, oraz o ludziach, którzy zabili innych ludzi. Jest trochę absurdu i sporo czarnego humoru.

"Guzikowcy" to jeden z bardziej docenionych filmów Petera Zelenki. Obraz został nagrodzony m.in. na MFF w Salonikach i MFF w Valladolid.

Film Zelenki możesz obejrzeć za darmo. W tym miejscu:

A jeśli ta dawka czeskiego humoru okaże się niewystarczająca, polecamy także dwa późniejsze filmy tego reżysera.

TU możesz bezpłatnie obejrzeć film "Rok diabła" >> .

"Bracia Karamazow" są dostępni na Kinoplex.pl za 5 zł >> .

"Co nas kręci, co nas podnieca"

Jeśli mowa o humorze w dobrym wydaniu, to na pewno nie może zabraknąć filmów Woody'ego Allena. "Co nas kręci, co nas podnieca" zostało entuzjastycznie przyjęte na festiwalu w Cannes, a w Polsce film był drugim najbardziej popularnym obrazem tego reżysera w kinowej dystrybucji. Boris (Larry David), mężczyzna w sile wieku, radykalnie zmienia styl życia pod wpływem uczucia do zaledwie 20-letniej Melodie (Evan Rachel Wood). Fabuła jak z komedii romantycznej? Być może. Ale w wydaniu Woody Allena możecie liczyć na zabawne i niesztampowe rozwiązania. A film powinien okazać się alternatywą dla standardowych hollywoodzkich produkcji.

"Pożegnania"

Zdolny wiolonczelista Daigo Kobayashi traci pracę. Postanawia przeprowadzić się z żoną do małego miasteczka i tam znajduje zatrudnienie. Tyle, że nie do końca spodziewał się, jaką pracę będzie wykonywał. Daigo zostaje tzw. "nokanshi" - osobą, która składa ciało zmarłego do trumny. Ale historia opowiedziana w filmie wcale nie jest tak bardzo pochmurna. Kobayashi odzyskuje radość życia. Film został nagrodzony Oscarem w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Warto zobaczyć. Tym bardziej, że można go zobaczyć za darmo. O, tu:

"Poste restante"

Film jednego z najświetniejszych współczesnych polskich dokumentalistów - Marcela Łozińskiego. Reżyser otrzymał za ten film główną nagrodę Srebrnego Smoka na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

- Kiedyś Andrzej Wajda przyniósł mi wycinek prasowy o tym, że w Koluszkach istnieje Wydział Przesyłek Niedoręczalnych Poczty Polskiej , w którym ląduje rocznie około siedemdziesiąt tysięcy listów, w tym kilka tysięcy adresowanych do Pana Boga. Bardzo mnie to zaciekawiło - opowiadał Marcel Łoziński o powstaniu swojego filmu.

Polecamy także "Miejsce urodzenia" w reżyserii Łozińskiego >>

W kwietniu więcej filmów Marcela Łozińskiego, które będziesz mógł obejrzeć za darmo. W kolejnych tygodniach na Kinoplex.pl będą miały swoje premiery po dwa filmy Marcela Łozińskiego: "89 mm do Europy", "Tonia i jej dzieci", "Żeby nie bolało".

Pełnoletnich fanom lasów deszczowych i dokumentu polecamy także głośny film Michała Marczaka - "Fuck for Forest". Film za darmo możesz obejrzeć TU >> .

Więcej o: