"Matrix: Rewolucje" w kinie IMAX

O północy z czwartku 13 listopada na piątek 14 listopada w kinie IMAX odbędzie się pierwszy seans filmu "Matrix: Rewolucje". To pierwszy pełnometrażowy film fabularny w tym kinie. Choć nie będzie trójwymiarowy, będzie co oglądać

Trzecia i ostatnia część trylogii braci Wachowskich spotkała się z chłodnym przyjęciem u krytyków, którzy wytykali, że w natłoku efektów specjalnych zaginęła gdzieś magia pierwszego "Matriksa". Jeżeli zatem oglądać ten film, to głównie dla jego strony wizualnej. A tę najlepiej docenić można będzie na ekranie kina IMAX (ul. Powsińska 31) mającym 18 metrów wysokości i 24 - szerokości. Można na nim pokazać wieloryba naturalnych rozmiarów!

Filmy w kinie IMAX wyświetlane są z wielkoformatowych taśm, dziesięciokrotnie większych od standardowych. Dlatego aby móc pokazać "Matriksa: Rewolucje" w tym kinie, nie tracąc przy tym czystości obrazu, film trzeba było cyfrowo przetworzyć. Specjalnie do tego celu stworzono nowe oprogramowanie IMAX DMR. Dzięki niemu doskonałą jakość ma też dźwięk, który w kinie odtwarzany jest za pomocą sześciokanałowego systemu nagłośnienia hi-fi z funkcją reprodukcji głębokiego basu.

Dopiero niedawno technika pozwoliła na wyświetlanie w kinach IMAX pełnometrażowych filmów. Dlatego filmy "Apollo 13" i "Gwiezdne wojny: Atak Klonów" mogły wejść do tych kin tylko w skróconych, półgodzinnych wersjach. Pierwszym filmem, który trafił do IMAX-a bez skrótów, był "Matrix: Reaktywacja". Wyświetlany w 68 kinach na całym świecie (niestety, nie w Polsce) przyniósł do tej pory zyski w wysokości prawie 13 mln dol...

Pierwszy pokaz "Matriksa: Rewolucji" odbędzie się w warszawskim kinie IMAX o północy z czwartku na piątek (dwa tygodnie przed premierą w Wielkiej Brytanii). Bilety na ten seans kosztują 21 zł. Tyle samo będą kosztować bilety na seanse od poniedziałku do piątku. Z tym że w piątek od godz 17 cena zmienia się na 28 zł i obowiązuje aż do niedzieli.