"Szybcy i wściekli 7" z impetem wjechali na ekrany polskich kin. 390 519 widzów w weekend otwarcia [BOX OFFICE]

Wynik filmu "Szybcy i wściekli 7" to drugie otwarcie w polskich kinach tego roku. Lepszy wynik ilości widzów, którzy wybrali się na film w pierwszy weekend, należy tylko do "50 twarzy Greya".

390 519 widzów w pierwsze dni wyświetlana filmu to wynik lepszy aż o 15 razy od premierowego weekendu pierwszej części serii. Ilość osób, które wybrały się do kina na "Szybkich i wściekłych 7" w ostatni weekend jest także większa od łącznej całkowitej widowni dwóch pierwszych części serii. Film Jamesa Wana w zestawieniu wyprzedza tylko "50 twarzy Greya" z wynikiem 834 tys. widzów w weekend otwarcia .

Zobacz wideo

Film znajduje się na pierwszych miejscach box office'ów w 63 krajach, w których miał premierę. W pierwszy weekend globalnej dystrybucji film przyniósł wpływy na poziomie 392 mln dol. I jest to dziewiąty wynik wszech czasów. Film Wana znalazł się przed "Avengers", "Harrym Potterem i Insygniami Śmierci: Częścią II", "Iron Manem 3", filmami z serii "Mroczny rycerz" i "Igrzyska śmierci", "Spider-Manem 3". I wyprzedził filmy z serii "Zmierzch".

Zobacz wideo

Rekord w Chinach

W ostatni weekend "Szybcy i wściekli 7" zadebiutowali także na ekranach kin w Chinach i ustanowili rekord otwarcia pierwszego dnia wyświetlania filmu. W pierwszy dzień pokazów w Chinach obraz przyniósł przychód z produkcji wyniósł 68 mln dol.

Globalny wynik filmu to już wpływy na poziomie 800 mln dol. W Stanach Zjednoczonych w drugim weekendzie wyświetlania filmu nastąpił spadek zainteresowania dziełem. Ale i tu wynik z dwóch weekendów wyświetlania obrazu wygląda dobrze - w USA wpływy z biletów do tej pory to 252 mln dol. A spadek w drugim weekendzie wyświetlania filmu w amerykańskich kinach to 59 proc. i jest najniższy wśród spadków kolejnego weekendu z filmów serii.

Już teraz przychód ze światowej dystrybucji filmu to 800 mln dol. Szacuje się, że wpływy z całej dystrybucji obrazu osiągnął 1,2 mld dol.

Przeczytaj recenzję filmu "Szybcy i wściekli 7" Marka Kuprowskiego >>

A jakie będą dalsze losy serii? Eva Mendes wystąpi w kolejnej części serii?

źródło: Okazje.info

Więcej o: