Zwiastun "Bogów" powalczy z amerykańskimi superprodukcjami o nagrodę Golden Trailer Awards 2015

Zwiastun filmu "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego będzie walczył o nagrodę "Oscara" zwiastunów. Jego konkurentem w kategorii zagranicznego spotu telewizyjnego jest superprodukcja science fiction "Ex Machina" Alexa Garlanda. Czy nagroda powędruje do Polaków? Dowiemy się 6 maja.

Zwiastun filmu "Bogowie" został wyreżyserowany i zmontowany przez Dobromiła Sudaka. To montażysta, producent oraz reżyser reklam telewizyjnych i zwiastunów filmowych. - Prawdziwym wyzwaniem jest uchwycić faktyczne przesłanie danego obrazu. Sztuką jest, aby nie zdradzając zakończenia filmu, zatrzymać widza w napięciu i zaciekawić go na tyle, aby później zechciał wybrać się do kina - mówi Sudak.

Zobacz wideo

Konkurentem polskiego zwiastuna, w kategorii zagranicznego spotu telewizyjnego, jest amerykańsko-brytyjska superprodukcja science fiction "Ex Machina". Do tej kategorii zostały zakwalifikowane tylko dwa filmy. Film Garlanda, który aktualnie można obejrzeć w polskich kinach, przyniósł już wpływy 6 mln dol. ze sprzedanych biletów w globalnej dystrybucji .

W Golden Trailer Awards 2015 biorą udział także m.in.: "Snajper", "Zbuntowana", "Interstellar", "Birdman" czy "Lucy".

Zobacz wideo

Sudak podkreśla, że nominacja do nagrody Golden Trailer Awards, jest dla niego ogromnym wyróżnieniem, a świadomość, że stworzony przez niego zwiastun jest doceniany przez najznamienitsze osobistości z Hollywood oraz konkuruje z superprodukcjami największych amerykańskich wytwórni filmowych, przynosi satysfakcję.

- W swojej karierze zmontowałem już kilkaset zwiastunów do filmów. Ten będzie mi szczególnie bliski z dwóch powodów. Film stworzyli moi przyjaciele i wiem, ile ich to pracy kosztowało. Poza tym jest to naprawdę dobre kino, które każdemu z czystym sumieniem polecam! Niesamowita historia niesamowitego człowieka. Człowieka walczącego z wszelkimi przeciwnościami, systemem, brakiem sprzętu czy nieprzychylnością środowiska - podsumowuje.

Film o profesorze Zbigniewie Relidze z Tomaszem Kotem w roli głównej wszedł do kin 10 października ubiegłego roku. Obraz zobaczyło dotąd 2 mln 239 tys. widzów.

Polacy nie po raz pierwszy walczą o nagrodę

W 2013 roku o nagrodę Golden Trailer Awards walczyli twórcy spotu telewizyjnego "Pokłosia" Władysława Pasikowskiego. W tym samy roku nominowany był zwiastun gry komputerowej "Cyberpunk 2077" polskiego studia animacji Platige Image. Studio Platige Image otrzymało nagrodę rok wcześniej za zapowiedź "Wiedźmina 2: Zabójcy królów".

Zobacz wideo

Polacy triumfowali też w 2011 roku. Nagroda na 12. gali Golden Trailer Awards została wręczona za trailer "Różyczki", którego reżyserem jest Szymon Lenkowski, a producentem - Piotr Bujnowicz. A w 2010 roku był nominowany ich zwiastun "Generała Nila" Ryszarda Bugajskiego.

Nagrody Golden Trailer Awards są przyznawane w 16 kategoriach: akcja, animacja/familjny, komedia, dokument, dramat, fantasy/przygodowy, horror, kino niezależne, muzyka, romans, blockbuster lata, teaser, thriller, gra video, najbardziej oryginalny trailer oraz zagraniczny spot telewizyjny.

Golden Trailer Awards są przyznawane od 1999 roku i są nazywane "Oscarami" zwiastunów. Tegoroczne nagrody zostaną wręczone 6 maja w The Saban Theater w Beverly Hills.

Cały film "Bogowie" można obejrzeć TUTAJ>>

źródło: Okazje.info

Biografia słynnego polskiego kardiochirurga Zbigniewa Religi jest dostępna tutaj>>

Więcej o: