"Batman vs Superman" - jest pierwszy teaser [WIDEO]

Ben Affleck jako Batman i Henry Cavill znowu w roli Supermana - szykuje się naprawdę ciekawe starcie superbohaterów. Niestety, pierwszy - bardzo wyczekiwany - teaser filmu "Batman vs Superman" nie pokazuje twarzy głównych postaci.

Na razie reżyser filmu Zack Snyder podzielił się z fanami krótkim teaserem - zapowiedzią dłuższego zwiastuna, na który trzeba poczekać do 20 kwietnia. Niestety, zobaczą go tylko szczęśliwcy, którzy najszybciej odpowiedzieli na zaproszenie Snydera. Będzie on bowiem dostępny tylko dla tych, którzy wcześniej wyrażą zainteresowanie jego obejrzeniem (chodzi o obywateli USA). Wygląda ta to, że zainteresowanie było tak duże, że nikt więcej nie ma na to szans.

Na razie nie wiadomo czy oficjalnie zwiastun szybko trafi do sieci i będą mogli go zobaczyć wszyscy wielbicieli Batmana i Supermana. Wcześniej twórcy zapowiadali, że pokażą go 15 maja, przy okazji premiery filmu "Mad Max: Na drodze gniewu". Wtedy będzie można zacząć spekulacje, czy pierwsze kadry spełniają wysokie oczekiwania widzów.

Kontrowersyjny Batman

W roli Supermana zobaczymy po raz kolejny Henry'ego Cavilla, jako Lois Lane powróci Amy Adams. Jessie Eisenberg ("Social Network") zagra Lexa Luthora, będzie można zobaczyć również Aquamana (wcieli się w niego Jason Momoa, znany m.in. z serialu "Gra o tron"). Największe kontrowersje wzbudził jednak odtwórca roli Batmana, który przejął ją po Christianie Bale'u. Czarny strój założy Ben Affleck.

- Zadzwonili do mnie ludzie z ekipy i spytali: "Chcesz to zrobić?". Opowiedziałem: "Jesteście pewni? Nie mam 25 lat". Usłyszałem: "Spokojnie, pokażemy ci, co chcemy zrobić". I to było niesamowite - opowiadał w zeszłym roku Ben Affleck, komentując decyzję obsadową krytykowaną przez wielu fanów Mrocznego Rycerza.

Zdaniem aktora, Snyder i spółka mają świetny pomysł na tę postać i jednocześnie nie chcą przekreślić tego, co zrobili Christopher Nolan i Christian Bale w poprzednich częściach. - Pomyślałem, że to doskonały kierunek i będzie wiedział, jak się pod to podczepić - mówił Affleck. Premiera "Batman vs. Superman" jest zaplanowana na przyszły rok.

Więcej o: