Chłopak z sąsiedztwa ***

Jennifer Lopez i kryzys wieku średniego.

Zdradzona żona ciężko przeżywa rozstanie z mężem. Claire (dająca z siebie naprawdę wszystko Jennifer Lopez) sama wychowuje teraz dorastającego syna, choć najlepsza przyjaciółka bardzo chce ją wyswatać. Tymczasem, do domu naprzeciwko wprowadza się kończący liceum Noah (znany z dwóch części "Step Up" Ryan Guzman). Pod wpływem nieudanej randki, alkoholu i uroku chłopaka, Claire mu ulega. Następnego ranka tłumaczy, że to była jednorazowa pomyłka, ale Noah nie chce o tym słyszeć. Claire staje się jego obsesją. Nowy mentor jej syna nie spocznie, dopóki nie posiądzie kobiety. Na zawsze.

Usiądźcie wygodnie w fotelach i przygotujcie się na cofnięcie się w czasie. Reżyser Rob Cohen ("Szybcy i wściekli", "Alex Cross") chciał nakręcić thriller erotyczny w stylu lat 90., który będzie się oglądać jak film z 2015 roku. W jego wehikule doszło jednak do usterki i faktycznie mamy do czynienia z filmem z lat 90. Część odpowiedzialności za to może spadać na autorkę scenariusza, debiutantkę Barbarę Curry, która powoli przygotowywała tekst, pracując przez dziesięć lat jako prokurator.

W scenie seksu Claire i Noy faktycznie jest dość gorąco i choć film zdecydowanie nie jest sztuką wyższych lotów, to ogląda się go naprawdę nieźle. Często z lekkim przymrużeniem oka, ale to właśnie taki rodzaj kina. "Chłopak z sąsiedztwa", z jego motywem osaczania rodziny, odwołuje się do takich pozycji jak "Przylądek strachu". Jeśli za nimi tęsknicie, "Chłopak..." to właśnie rzecz dla was. Tylko uważajcie, jest tu jeden zaskakujący moment, który bardziej pasowałby do serii "Piła", niż do taniego, lekko erotycznego thrillera.

Ocena: 3/6

Zobacz wideo

"Chłopak z sąsiedztwa", thriller, USA 2015, 90 min., reż. Barbara Curry, występują: Jennifer Lopez, Ryan Guzman, Ian Nelson, John Corbett, Kristin Chenoweth, Lexi Atkins, Hill Harper, Jack Wallace

Więcej o: