Polskie filmy w dobrej cenie! 10 zł za bilet do kina. Projekt zapowiada Bogusław Linda

Bilety na wybrane polskie filmy w 36 polskich kinach w ramach specjalnych seansów będą kosztowały 10 złotych. W każdy czwartek o godz. 18 od 30 kwietnia do końca roku. Jakie filmy będzie można obejrzeć po niższych cenach?

Pierwszym filmem, który ma zostać pokazany w ramach projektu "Kultura dostępna w kinach", będzie "Ida". Film Pawła Pawlikowskiego zostanie wyświetlony 30 kwietnia. Od tej daty do końca roku w wybranych kinach ma być udostępnionych 30 tytułów polskiego kina - po niższych cenach biletów.

Zobacz wideo

Będzie można zobaczyć głośne, niedawne rodzime produkcje jak "Jack Strong", "Bogowie", "Obywatel", "Carte Blanche", "Miasto 44", "Ziarno prawdy". Pokazany zostanie też klasyczny "Rejs" Marka Piwowskiego. Ze szczegółowym repertuarem można zapoznać się na stronie kulturadostepna.pl . A rezerwację na bilety po niższej cenie można zrobić na stronie kin Helios i Iluzjonu .

Zobacz wideo

Projekcje będą miały miejsce w Bełchatowie, Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Dąbrowie Górniczej, Gdańsku, Gdyni, Gnieźnie, Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Jeleniej Górze, Kaliszu, Kędzierzynie-Koźle, Kielcach, Koninie, Legnicy, Lubinie, Łodzi, Nowym Sączu, Olsztynie, Opolu, Pile, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku, Radomiu, Rzeszowie, Siedlcach, Sosnowcu, Starachowicach, Szczecinie, Tczewie, Wrocławiu oraz w Warszawie.

Zobacz wideo

Projekt "Kultura dostępna w kinach" jest realizowane przez Narodowe Centrum Kultury. Partnerami są: sieć Kin Helios i Kino Iluzjon oraz dystrybutorzy: NEXT Film, Kino Świat, Solopan, Vue Movie, Forum Film Poland, Against Gravity i Cyfrowe Repozytorium Filmowe.

"Kultura dostępna w kinach" to część szerszego programu "Kultura Dostępna" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W jego ramach osoby poniżej 26-tego roku życia mogą pójść do wybranych muzeów za złotówkę. A członkowie rodzin z przynajmniej trójką dzieci dzięki "Kulturze Dostępnej dla dużych rodzin" mają na zniżki w wybranych muzeach, galeriach sztuki, teatrach. Listę miejsc objętych projektem można znaleźć TU >>

Więcej o: