Meryl Streep w jednym filmie z córką Mamie Gummer. I jeszcze gra rocka! [ZWIASTUN]

Meryl Streep w najnowszym filmie wystąpiła ze swoją prawdziwą córką - Mamie Grummer. Rekordzistka oscarowych nominacji tym razem pokazuje na ekranie rockowe oblicze - w "Ricki and the Flash" gra wokalistkę, która musi zmierzyć się z rodzinnymi dramatami. Scenariusz filmu, inspirowanego własnym życiem, napisała Diablo Cody ("Juno").
Zobacz wideo

Streep gra w filmie rockową wokalistkę, która przed laty opuściła męża i dzieci, żeby skupić się na karierze. Przez te lata ich drogi się rozeszły, dzieci nie chcą mieć z matką wiele wspólnego. Ona jednak stara się wziąć w garść i odbudować zepsute relacje.

Rodzinny film

Byłego męża głównej bohaterki zagrał Kevin Kline, a w jedno z dzieci wcieliła się Mamie Gummer, która jest córką Meryl Streep i rzeźbiarza Donalda J. "Dona" Gummera. Aktorka, którą wcześniej można było oglądać m.in. w filmie "Cake" i serialu "Żona idealna", jest jednym z czworga dzieci tej pary. Także jedna z jej młodszych sióstr, Grace, próbuje swoich sił w przemyśle filmowym.

Za kamerą "Ricki and the Flash" stanął Jonathan Demme - laureat Oscara za reżyserię "Milczenia owiec". Scenariusz napisała Diablo Cody, która została uhonorowana przez Amerykańską Akademię Filmową za "Juno". Cody, pracując nad najnowszą produkcją, wzorowała się na swojej... teściowej.

Kolejna oscarowa rola Meryl Streep?

Na razie aktorka ma na koncie 19 nominacji do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Streep zdobyła do tej pory trzy statuetki: Akademia doceniła jej role w "Sprawie Kramerów" z 1979 roku, "Wyborze Zofii" (1980) oraz "Żelaznej damie" (2011). Wśród jej ról nominowanych do Oscara znajdują się te zagrane m.in. w filmach "Łowca jeleni", "Pożegnanie z Afryką", "Diabeł ubiera się u Prady", "Julie i Julia" i - ostatnio - "Tajemnice lasu".

19. oscarowych nominacji Meryl Streep. Kto jeszcze był wielokrotnie wyróżniony? [TOP 10] >>

Do roli w "Ricki and the Flash" Meryl Streep przygotowywała się w sposób wyjątkowy - aktorka wybrała się na szkolenie, podczas którego szlifowała umiejętność gry na gitarze . Wszystko dlatego, że twórcy postawili przed nią zadanie: wszystkie nuty, które gra jej bohaterka, ma zagrać Streep. Czy takie poświęcenie zaowocuje kolejną nominacją do Oscara? Przekonamy się za kilka miesięcy. Na razie pozostaje czekać na premierę "Ricki and the Flash", zaplanowaną w Polsce na 11 września.

Więcej o: