Eddie Redmayne w głównej roli w filmie ze świata Harry'ego Pottera! Kto jeszcze? Ustawia się kolejka gwiazd

Kto pojawi się w świecie Harry'ego Pottera? Decyzja podjęta zostanie wkrótce. Ale Studio Warner Bros. nie ma łatwego zadania. W ich projekcie "Fantastic Beasts and Where to Find Them" chce wziąć udział wiele filmowych gwiazd...

Saoirse Ronan ("Grand Budapest Hotel", "Hanna"), Dakota Fanning ("Saga Zmierzch"), Lili Simmons ("Banshee") i Alison Sudol ("Dig", "Transparent) zabiegają o role Tiny. W role jej starszej siostry Queenie chcą się wcielić Kate Upton, Katherine Waterston i Elizabeth Debicki. Jest też do obsadzenia rola Jacoba, o którą starają się: Steve Zissis, Zack Pearlman i Dan Fogler. Według wcześniejszych informacji, zdobywca tegorocznego Oscara Eddie Redmayne zagra Newta Scamandera, główną postać w filmie.

Film "Fantastic Beasts and Where to Find Them" będzie inspirowany podręcznikiem "Zaczarowane zwierzęta i jak je znaleźć", z którego Harry Potter korzystał w Hogwarcie, i który Rowling wydała w 2001 roku. Scenariusz napisała sama autorka. Będzie to pierwszy film z planowanej serii spin-offów. Akcja będzie się rozgrywać w świecie czarodziejów, zobaczymy magiczne zwierzęta, niektóre dobrze znane fanom Harry'ego Pottera. Opowieść koncentrować będzie się na autorze tej książki, którym jest Newt Scamander.

remiera filmu zapowiadana jest na 18 listopada 2016 roku i już dziś planowana jest ta produkcja jako trylogia. Druga część pojawi się 16 listopada 2018, a kolejna 20 listopada 2020 roku.

Więcej o: