Jest pierwszy zwiastun najnowszego filmu Stevena Spielberga, który jest kręcony w Polsce! W głównej roli Tom Hanks

Część zdjęć do ?Mostu szpiegów? Stevena Spielberga powstała na ulicach Wrocławia. Akcja produkcji rozgrywa się w czasie zimnej wojny. Autorami scenariusza są m.in. braci Coenowie, a za zdjęcia odpowiada Janusz Kamiński. Premiera filmu zaplanowana jest na 13 listopada.

Film opowiada o Jamesie Donovanie, adwokacie, który znalazł się w samym centrum zimnej wojny, po tym, jak CIA wysłało go na niemal niemożliwą do spełnienia misję podjęcia negocjacji w sprawie uwolnienia pojmanego amerykańskiego pilota. Do wymiany szpiegów pomiędzy mocarstwami dochodziło na słynnym moście Glienicke, który w Berlinie łączył w czasie zimnej wojny strefę amerykańską z sowiecką.

Steven Spielberg reżyseruje na podstawie scenariusza napisanego przez Joela i Ethana Coenów oraz Matta Charmana. Autorem zdjęć jest Janusz Kamiński od lat współpracujący ze słynnym reżyserem. Dziś wiadomo już oficjalnie, że muzykę do filmu napisze nieśmiertelny John Williams i będzie to ich 27 współpraca. W obsadzie filmu znajdują się także: Mark Rylance, Amy Ryan, Alan Alda, Billy Magnussen i Eve Hewson.