Będzie "Czarownica 2"? Oczywiście Disney chciałby mieć w obsadzie Angelinę Jolie

Disney rozpoczął przygotowania do filmowej kontynuacji "Czarownicy". Decyzja ma niewątpliwie związek z kasowym sukcesem pierwszej części. Oryginalny film przyniósł w globalnej dystrybucji 758 mln dol. wpływów. I jest to w dużej mierze zasługa Angeliny Jolie. Aktorka zaangażuje się w kolejną część produkcji?

"Czarownica" to filmowa wersja "Śpiącej Królewny", ale opowiedziana z perspektywy "złej" czarownicy. W postać tę wcieliła się Angelina Jolie i to dzięki jej roli Disney zawdzięcza sukces swojego przedsięwzięcia. Trudno sobie wyobrazić sequel bez jej udziału.

Zobacz wideo

Do projektu "Maleficent 2" Disney na razie zatrudnił Lindę Woolverton, której powierzono ponownie napisanie scenariusza opowiadającego dalszą historię Czarownicy.

Oczywiście Disney chciałby mieć w obsadzie Angelinę Jolie i zapewne zrobi wszystko, by ją pozyskać. Na tym etapie jednak, umowy nie zostały jeszcze podpisane. Wydaje się jednak, że słynna aktorka powróci do sprawdzonej roli - to będzie dla niej bardzo korzystny kontrakt. W dodatku, czy byłoby sensownie ogłaszać plan nakręcenia sequela bez jej przyzwolenia? Wydaje się, że aktorka jako jeden z warunków postawiła jakość scenariusza i to od jego poziomu uzależnia swój udział w "Czarownicy 2".

źródło: Okazje.info

Więcej o: