Będzie kolejne "Morderstwo w Orient Ekspressie". Kenneth Branagh przeniesie na ekran powieść Agathy Christie

Kenneth Branagh to uznany aktor, ale także reżyser - ma na koncie ekranizacje sztuk Szekspira, on stanął za kamerą na planie "Thora", a ostatnio "Kopciuszka". Teraz sięga po jeden z najsłynniejszych kryminałów świata - "Morderstwo w Orient Ekspressie" Agathy Christie.

Książki Agathy Christie ekranizowane były przede wszystkim w telewizji, ale kilka razy odnosiły też sukces w kinie. Jedną z jej najważniejszych powieści jest "Morderstwo w Orient Ekspressie", a nową filmową wersję wyreżyseruje Kenneth Branagh. W projekt w roli producenta włączony jest także Ridley Scott.

Opublikowana w 1934 roku książka Agathy Christie śledzi losy jej ulubionego bohatera - słynnego detektywa Herculesa Poirot. To była dziesiąta powieść tej pisarki o tym bohaterze. Opowiada ona o pasażerach luksusowego pociągu, którzy z powodu śnieżycy zostają w nim uwięzieni. To tutaj dochodzi do tajemniczego morderstwa, które postanawia rozwikłać belgijski detektyw.

"Morderstwo w Orient Ekspressie" było już kilka razy ekranizowane. Najsłynniejszy jest film Sidneya Lumeta z 1974 roku z Albertem Finneyem w roli głównej oraz Seanem Connery i wieloma innymi gwiazdami w obsadzie. Kolejna wersja powstała dla telewizji w 2001 roku, a Poirot zagrał Alfred Molina. W 2010 ponownie w telewizji, jako część większej całości, pojawił się odcinek serialu z Davidem Suchetem.

 

Napisaniem scenariusza nowej wersji tej historii zajmuje się Michael Green, który dla Ridleya Scotta pracował też przy "Blade Runner 2". Nowe "Morderstwo w Orient Ekspressie" to szansa by w obsadzie pojawiło się bardzo wiele gwiazd. I zapewne z myślą o takiej produkcji zdecydowano się ponownie sięgnąć po słynną książkę legendarnej pisarki. Film powstanie w studiu 20th Century Fox.

"Morderstwo w Orient Ekspressie" i inne kryminały Agathy Christie są dostępne tutaj >>

embed

Morderstwo w Orient Expressie

w okazje.info

Więcej o: