Ekipa ****

?Seks w wielkim mieście? dla facetów.

Cztery lata temu zakończył się ósmy i ostatni sezon serialu komediowego "Ekipa". Polecało mi go wielu kolegów, ale króciutkie fragmenty nie zachęciły mnie do poświęcenia istotnej części życia paczce przyjaciół, pragnących zrobić karierę w Hollywood. Gdy już nawet większość fanów zapomniała o istnieniu "Ekipy", do kin weszła jej pełnometrażowa wersja - w zasadzie, trochę dłuższy odcinek serialu. Nie miałem wyjścia, tym razem trzeba było zaliczyć seans.

Filmowa "Ekipa" zaczyna się niemal w tym samym miejscu, w którym urwał się serial. Vincent Chase (Adrian Grenier, "Diabeł ubiera się u Prady") - postać lekko inspirowana losami Marka Wahlberga - uświadamia sobie, czego tak naprawdę mu w życiu brakowało. Gość jest gwiazdą aktorstwa, ale chce zostać reżyserem (wygląda na to, że "Ekipa" jest filmem na czasie - to popularny obecnie w Hollywood trend). Świetnie się składa, bo akurat propozycję ma dla niego ukochana przez fanów postać, były agent Ari Gold (Jeremy Piven, "Igraszki losu"), który nie wytrzymał długo na emeryturze i przyjął odpowiedzialną posadę w studiu filmowym. Vincent stawia Ariemu ultimatum: jeśli ma grać, to będzie też reżyserować. Ari obawia się, że jeśli jego pupilek nakręci gniota, wszyscy pójdą z torbami. Postanawia jednak zaryzykować i pozwala przyjacielowi przejąć stery nad projektem.

"Ekipa" nie ma zapierającej dech w piersiach fabuły, ale komedia jest wystarczająco dobra, jeżeli zapewnia wybuchy śmiechu i przyjemnie się ją ogląda. Podczas seansu z krzesła się nie spada, ale czas spędzony w kinie upływa bardzo przyjemnie. To również zasługa niezliczonych gościnnych pojawień się gwiazd, których króciutkie wystąpienia są często najzabawniejszymi momentami filmu.

Aż trudno uwierzyć, że z bohaterami na pierwszy rzut oka tak niesympatycznymi da się naprawdę miło spędzić czas. "Ekipa" to naprawdę udana męska fantazja. Być może w wolnej chwili dam jednak szansę serialowi.

Ocena: 4/6

Zobacz wideo

"Ekipa", komedia, USA 2015, 105 min., reż. Doug Ellin, występują: Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara, Jeremy Piven, Emmanuelle Chriqui, Perrey Reeves, Rex Lee

Więcej o: