Spotkanie gigantów. Tom Hanks otrzymał propozycję zagrania w filmie Clinta Eastwooda!

Tych dwóch wielkich Hollywood będzie miało po raz pierwszy okazję współpracować ze sobą. Nie zdarzyło się to dotąd w ich długich karierach.

Czterokrotny zdobywca Oscara nakręci film, którego bohaterem będzie Kapitan Chesley "Sully" Sullenberg, który w 2009 roku z powodzeniem lądował samolotem na rzece Hudson i tym samym uratował życie pasażerom lotu 1549. Jego lądowanie na wodach rzeki Hudson wielkim samolotem zakończyło się bez uszczerbku na zdrowiu ponad setki pasażerów. To szczęśliwe wodowanie ochrzczono cudem.

I właśnie o roli Kapittana Sullenberga rozmawia z producentami Tom Hanks. Prawa do filmu zakupili już w 2010 roku Frank Marshall i Kathleen Kennedy, którzy weszli w posiadanie wspomnień pilota zatytułowanych "Highest Duty: My Search for What Really Matters". Scenariusz napisał Jeffrey Zaslow, film nie ma jeszcze oficjalnego tytułu. Film powstanie w studiu Warner Bros.

To zaskakujące, że nikt jeszcze nie wpadł na pomysł połączenia we wspólnym filmie tych dwóch gigantów Hollywood. Obaj są przecież aktorami, którzy sprawdzają się w reżyserii. Tom Hanks już od jakiegoś czasu co prawda nie staje po drugiej stronie kamery, ale jego kariera trwa. Eastwood dziś zajmuje się już tylko reżyserowaniem, do aktorstwa powracając sporadycznie.

Więcej o: