Przebój TV wraca na wielkie ekrany. Vin Diesel zagra w kinowej wersji "Kojaka"!

Gwiazda serii "Szybcy i wściekli" Diesel ma zagrać w remake'u słynnego serialu "Kojak", kojarzonego jednoznacznie do tej pory z niezapomnianym Tellym Savalasem. W projekt ma zostać zaangażowany także Gawthorne, który będzie odpowiedzialny za scenariusz produkcji.

Wskrzeszenie postaci Theo Kojaka na wielkim ekranie może okazać się nie lada wyzwaniem. Brent McKnight w Cinemablend.com podkreśla, że porucznik wydziału zabójstw nowojorskiej policji, uparty i trudny zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym , był prekursorem współczesnych postaci policjantów. Kojak miał ostry język i nie wahał się złamać prawa w imię sprawiedliwości. Jego znakiem rozpoznawczym był lizak, który miał pomóc mu w ograniczeniu palenia.

Informację o zatrudnieniu Gawthorne'a przez Universal Studios w roli scenarzysty remake'u serialu podał serwis Deadline.com . Gawthorne nie będzie pierwszą osobą, która maczała palce w scenariuszu planowanej produkcji. Nad jego powstaniem pracowali już Neil Purvis i Robert Wade, którzy wcześniej przygotowali wstępny szkic scenariusza " Spectre ", najnowszych przygód Bonda. Gawthorne podpisał kontrakt na napisanie scenariusza remak'u thrillera science fiction "Cube". Do tej pory współtworzył produkcje BBC "Eastenders", "Casualty" i "Holby City".

Skoro Diesel, to i efekty specjalne

Remake "Kojaka", jak w przypadku większości podobnych produkcji, będzie uwspółcześniony, w czym na pewno pomoże udział Diesela zarówno jako aktora, jak i producenta. McKnight zaznacza, że możemy spodziewać się spektakularnych efektów specjalnych.

Oryginalny "Kojak" był emitowany w amerykańskiej telewizji w latach 1973-1978. Telly Savalas, jednoznacznie kojarzony z serialem, grał główną rolę porucznika, pracującego w wydziale zabójstw policji w Nowym Jorku. W Polsce serial był wyświetlany w latach 70., a potem wielokrotnie powtarzany.

Więcej o: