Tom Holland - tak wygląda nowy Spider-Man. Wybrany spośród 1500 kandydatów

Tom Holland przejmuje po Andym Garfieldzie rolę Człowieka Pająka - nie będzie to jednak kontynuacja ?Niesamowitego Spider-Mana?. Peter Parker, także w stroju superbohatera, pojawi się natomiast u boku Avengersów.

Urodzony w 1996 roku Tom Holland to aktor, którego widzowie mogą kojarzyć z "Niemożliwe" J.A. Bayony. Jako Spider Man pojawi się po raz pierwszy już w przyszłym roku w filmie "Captain America: Civil War". W 2017 premierę będzie miała natomiast premierę produkcja reżyserowana przez Jona Wattsa, w której Holland zagra rolę główną. Duża część akcji tego filmu będzie rozgrywała się w liceum.

Twórcy zapowiadają, że chociaż najnowsze wcielenie Petera Parkera to nastolatek, widzowie nie będą musieli po raz kolejny oglądać tego, w jaki sposób stał się Człowiekiem Pająkiem. Nie ma co spodziewać się więc choćby sceny, w której traci ukochanego wujka Bena (w serii z Tobeyem Maguirem w tytułowej roli wujka zagrał Cliff Robertson, natomiast w "Niesamowitym Spider-Manie" w tę postać wcielił się Martin Sheen).

Holland został wybrany z ponad 1500 kandydatów po wielomiesięcznych przesłuchaniach, podczas których o rolę starali się także m.in. Asa Butterfield ("Gra Endera"), Charlie Rowe ("Radio na fali") czy Matthew Lintz (będzie go można zobaczyć u boku Adama Sandlera w "Pikselach").

Więcej o: