Agnieszka Grochowska i Bartłomiej Topa dla córki zrobią wszystko. W kinach wkrótce "Obce niebo" w klimacie szwedzkiego thrillera!

"Obce niebo" to trzymająca w napięciu polsko-szwedzka opowieść o małżeństwie, którego życie z dnia na dzień zostaje wywrócone do góry nogami. Oparta na faktach historia pokazuje, do czego są w stanie posunąć się rodzice kierowani miłością do własnego dziecka. Film z rolami Agnieszki Grochowskiej oraz Bartłomieja Topy w kinach od 16 października.

Basia (Agnieszka Grochowska) i Marek (Bartłomiej Topa) to młode polskie małżeństwo, które mieszka w Szwecji. Zaadaptowanie się w nowej kulturze nie przychodzi im łatwo. Zaczynają oddalać się od siebie, wplątując się w kłamstwa i tajemnice. Elementem spajającym ich świat jest ukochana córka Ula (Basia Kubiak), dla której są w stanie poświęcić wszystko.

W wyniku serii pomyłek, pracownica opieki społecznej, Anita (Ewa Fröling) odbiera im prawo do opieki nad dzieckiem. Ula zostaje skierowana do rodziny zastępczej, a Basia i Marek okazują się bezsilni wobec tej decyzji. Aby odzyskać swoją córkę, rodzice są jednak zdolni do rzeczy, które wcześniej nie przychodziły im do głowy.

Grochowska, Topa i prawdziwa historia

W głównych rolach zobaczymy znanych i cenionych aktorów Grochowską i Topę. Rola Uli jest debiutem Kubiak. Widzowie będą mieli również okazję obejrzeć jedną z najbardziej docenianych gwiazd szwedzkiego kina, Ewę Fröling, znaną między innymi z legendarnej roli w filmie "Fanny i Aleksander" Ingmara Bergmana.

"Obce niebo" to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Film w reżyserii Dariusza Gajewskiego, uhonorowanego Złotymi Lwami za "Warszawę", trzyma w napięciu i klimatem nawiązuje do szwedzkiego thrillera.

Za doskonałe zdjęcia odpowiada Monika Lenczewska, absolwentka prestiżowego American Film Institute w Los Angeles. Operatorka do tej pory pracowała poza granicami kraju, a jej ostatnia produkcja, etiopski "Difret", otrzymała nagrody na festiwalach w Sundance oraz Berlinie.

Film wejdzie na ekrany kin 16 października. Polskim dystrybutorem jest NEXT FILM.

Więcej o: