Robert Downey Jr. wystruga wreszcie Pinokia? Scenariusz napisze Paul Thomas Anderson

Robert Downey Jr. podobno od dawna marzył o tym, żeby zagrać twórcę ?Pinokia?. Są coraz większe szanse na to, że uda mu się osiągnąć cel. Scenarzystą, a może także reżyserem, tego filmu ma być Paul Thomas Anderson.

Interpretacja historii Carlo Collodiego z 1883 roku w rękach twórcy "Aż poleje się krew" brzmi intrygująco. W ostatnich latach nakręcono i zrealizowano wiele wersji opowieści o Pinokiu, ale żadna nie wzbudziła większego uznania i zainteresowania. Co jest w stanie zrobić z tą bajką Paul Thomas Anderson?

Anderson zdecydowanie potrzebuje znacznie większego sukcesu od tych, które osiągnęły jego ostatnie filmy - "Mistrz" oraz "Wada ukryta". Oba przyjmowane z należnym szacunkiem, zyskały uznanie stosunkowo niewielkiej rzeszy widzów na świecie. Czy realizacja aktorskiej wersji "Pinokia" może pomóc Andersonowi? Twórca musi się spieszyć, bowiem Disney też planuje swój aktorski film o chłopcu wystruganym z drewna.

Na realizację filmu w studiu Warner Bros. naciska przede wszystkim Robert Downey Jr., który marzy o nim od lat. Sam siebie widzi w roli Geppetta, którego postrzega jako skrzyżowanie Jake'a LaMotta i Chico Marxa.

Więcej o: