Głośne animacje od dziś dostępne online. Za darmo, ale tylko w wakacje! [OGLĄDAJ]

FUMI, jedno z najbardziej utytułowanych studiów animacji w Polsce, uruchomi dziś nowy cykl "Letnie Kino FUMI". Podczas każdego wakacyjnego piątku pod adresem www.fumikino.com, o godz. 18 będzie odbywała się premiera kolejnych krótkometrażowych filmów animowanych. Cykl rozpoczyna film "Drwal", animacja w reżyserii Pawła Dębskiego, która zdobyła szereg nagród na festiwalach w Polsce i za granicą.

- Postanowiliśmy stworzyć cykl "Letnie Kino FUMI", ponieważ brakuje platformy do promowania rodzimych animacji niezależnych oraz krótkometrażowych, artystycznych form - mówi Piotr Furmankiewicz z Fumi Studio. - Praca twórców podczas sześciu lat istnienia FUMI została wyróżniona aż 67 nagrodami na całym świecie, czas pokazać tę twórczość szerszemu gronu odbiorców. Liczymy, że kanał ten zgromadzi ludzi głodnych nowych filmów, dzięki czemu będziemy mogli pokazywać rzeczy także spoza naszego studia - dodaje.

Czego się spodziewać? Na pierwszy ogień pójdzie animacja "Drwal" Pawła Dębskiego - na koncie ma 12 nagród i wyróżnień - w tym RTP2 Onda Curta Award na Festiwalu Filmów Animowanych Cinanima 2011 w Portugalii oraz Srebrny Lajkonik w kategorii najlepsza polska animacji na 52. Krakowskim Festiwalu Filmowym 2012.

Być może wiele wam wyjaśni (i przy okazji was zachęci) ten zwiastun:

Lumberjack Trailer

from

FUMI

on

Vimeo

.

Repertuar na lipiec:

03.07 - "Drwal", reż. Paweł Dębski

 

10.07 - "Tajemnica Góry Malakka", reż. Jakub Wroński

 

17.07 - "Ballada o Bezimiennym Joe", reż. Mateusz Heldwein

 

24.07 - "Łakomostwa Endemita", reż. Natalia Dziedzic

 

31.07 - "Zgrzyt", reż. Michał Mróz i "Konstruktor", reż. Tessa Moult-Milewska

Czym jest FUMI Studio?

FUMI to studio animacji założone w 2009 roku przez Piotra FUrmankiewicza i Mateusza MIchalaka. Ich głównym celem było wsparcie utalentowanych i kompletnie pomijanych przez rynek adeptów animacji w produkcji debiutów. Studio rozpoczęło swą działalność od realizacji krótkometrażowych filmów autorskich, które zostały świetnie przyjęte przez środowisko i przyniosły z miejsca szereg nagród na polskich oraz zagranicznych festiwalach i konkursach.

Laury skupiły uwagę krytyków i przetarły drogi do produkcji coraz bardziej ambitnych i zaawansowanych prac, a także rozwoju pracowni. Mimo że studio nakierowane było na prace autorskie i artystyczne, zespół regularnie kolaborował też z klientami komercyjnymi. Efekt: kilkaset filmów reklamowych na przestrzeni sześciu lat i 12 krótkometrażowych, artystycznych filmów autorskich. W przygotowaniu są kolejne cztery.

FUMI specjalizuje się też w seriach animacji dla dzieci i młodzieży. Bilans w tej dziedzinie: 39 odcinków zrealizowanych, dwie serie w przygotowaniu. Trwają również prace nad trzema filmami pełnometrażowymi - fabularyzowanym dokumentem, opowieści skierowanej do widowni familijnej oraz wyrafinowanym filmem artystycznym w technice rotoskopingu.

Dwa razy filmy twórców związanych z FUMI Studio dostawały się do oficjalnej selekcji oscarowej.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ i TUTAJ >>

Więcej o: