"Gwiezdne wojny". Młody Han Solo dostaje własny film. Jest już data premiery

Han Solo solo! Powstanie prequel "Gwiezdnych wojen", który będzie opowiadał o młodzieńczych przygodach dowcipnego i odważnego przemytnika. Znamy już nazwiska reżyserów i datę premiery filmu.

Za kamerą produkcji zaliczanej do "Star Wars Anthology" stanie duet Christopher Miller i Phil Lord - reżyserzy odpowiedzialni za "Lego: Przygoda" i "21 Jump Street". - Obiecujemy ryzykować, by zapewnić publiczności nowe doświadczenia i przysięgamy być wiernymi postaciom, które tak wiele dla nas znaczą - napisali Miller i Lord w oficjalnym oświadczeniu . - To jest dla nas spełnienie marzeń (...) Takie, w którym możesz zrobić film z najwspanialszymi postaciami w historii kina, w serii, którą kochasz odkąd pamiętasz, że w ogóle śniłeś - dodali.

Młody Han Solo zadebiutuje na ekranach kin 28 maja 2018 roku. Niestety, na razie nie wiadomo, kto wcieli się w główną rolę w niezatytułowanym jeszcze filmie. Szczegóły fabuły też jeszcze nie zostały podane do publicznej wiadomości, chociaż producenci zdradzili jej zarys: widzowie zobaczą, jak Han Solo stał się przemytnikiem, złodziejem i łajdakiem, którego później Luke Skywalker i Obi-Wan Kenobi poznali w kantynie Mos Eisley.

Jak dobrze znasz "Gwiezdne wojny"? [QUIZ] >>

Za scenariusz są odpowiedzialni Lawrence Kasdan, który pracował m.in. nad "Imperium kontratakuje" i "Powrotem Jedi") i jego syn Jon.

Jeszcze w tym roku będzie można zobaczyć Harrisona Forda jako Hana Solo w filmie "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" - polska premiera jest zaplanowana na 25 grudnia 2015 roku.

Zobacz wideo

Rok później będzie można oglądać natomiast "Star Wars Anthology: Rogue One", w którym główną rolę zagra Felicity Jones, nominowana w tym roku do Oscara za rolę w "Teorii wszystkiego".

Więcej o: