Pierwszy zwiastun "X-Men: Apocalypse" wyciekł podczas Comic Con. Wideo nagrał fan

Podczas Comic Con, największego spotkania fanów komiksów i fantastyki, producenci pokazali zwiastuny oczekiwanych produkcji - m.in. "X-Men: Apocalypse" i "Sucide Squad". Nie były to jednak ich oficjalne wersje, przeznaczone do dystrybucji w internecie. A i tak trafiły do sieci.

W zwiastunie "X-Men: Apocalypse" zaprezentowane zostały postaci superprodukcji. Bez problemu, mimo nie najlepszej jakości nagrania, rozpoznamy gwiazdy. W postać Magneto wcieli się Michael Fassbender, z którym wkrótce na ekrany polskich kin wejdzie "Makbet" . Jennifer Lawrence zagra Mystique, a Oscara Isaaca zobaczymy jako Apocalypse, tytułowego złoczyńcę, jednego z najsłynniejszych wrogów X-Menów, urodzonego w Egipcie w 3000 roku p.n.e. W zwiastunie pojawiaja się także obecna na panelu podczas Comic Con Sophie Turner (Sansa Stark z "Gry o Tron" ) w roli Jean Grey.

W filmie reżyserowanym przez Bryana Singera Apocalypse będzie chciał zniszczyć całą planetę, a powstrzymać będą go mogli tylko X-Meni. W zwiastunie zostały pokazane na razie gółnie sceny dialogowe, a to dlatego, że zdjęcia do filmu trwają na razie dopiero pięć tygodni.

Sudia filmowe nie są zachwycone

20th Century Fox podobnie jak Warner Bros. nie są zachwyceni wycieknięciem do internetu zwiastunów przygotowanych superprodukcji. To fani nagrali zapowiedź "X-Men: Apocalypse" studia 20th Century Fox. W sieci po Comic Con znalazł się także zwiastun "Sucide Squad" Warner Bros. Stąd nie najlepsze jakości tych nagrań.

"X-Men: Apocalypse" jest kontynuacją "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie". Rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej części serii. Opowieść została zapoczątkowana filmem "X-Men: Pierwsza klasa".

Polska premiera filmu "X-Men: Apocalypse" zaplanowana jest w Polsce na 20 maja 2016 roku. Fani w USA będą mogli zobaczyć produkcję dwa dni wcześnie - 18 maja.