Z dala od zgiełku

"Magic Mike XXL", edycja wiktoriańska

Połowa XIX stulecia. Młoda i piękna Bathsheba Everdene (Carey Mulligan, "Wielk Gatsby") wdaje się w romans z aż trzema mężczyznami: farmerem Gabrielem (Matthias Schoenaerts, "Kości i rdza"), sierżantem Frankiem (Tom Sturridge, "Radio na fali) i dojrzałym Williamem (Michael Sheen, "Frost/Nixon"). Który z nich wygra walkę o względy nowoczesnej damy?

Thomas Vinterberg, którego "Polowanie" zostało okradzione podczas przedostatniej oscarowej gali przez "Wielkie piękno", zdecydował się zrealizować kolejną filmową adaptację literackiego klasyka Thomasa Hardy'ego. Duńczyk musiał sprostać nie tylko oczekiwaniom miłośników powieści, ale także filmu Johna Schlesingera ("Nocny kowboj", "Maratończyk") sprzed pół wieku z Julie Christie, Terence'em Stampem, Peterem Finchem i Alanem Batesem w obsadzie.

I co? I zdecydowana większość zagranicznych recenzentów twierdzi, że "Z dala od zgiełku" wcale nie musi wstydliwie trzymać się na uboczu uznanej stawki. Podobno dobór aktorów okazał się strzałem w dziesiątkę, a film spodoba się nie tylko miłośnikom kostiumowych dramatów. Czy tak będzie, zobaczymy wkrótce. Film wchodzi do polskich kin bez pokazu prasowego.

Zobacz wideo

"Z dala od zgiełku", dramat kostiumowy, USA, Wielka Brytania 2015, 120 min., reż. Thomas Vinterberg, występują: Carey Mulligan, Matthias Schoenaerts, Michael Sheen, Tom Sturridge, Juno Temple, Jessica Barden, Tilly Vosburgh, Bradley Hall

Więcej o: