Jest zwiastun "Spectre". James Bond chce zniknąć, ale jak zwykle mu się nie uda

Spektakularny zwiastun godny tak oczekiwanego filmu, jakim jest "Spectre", pojawił się w sieci. Można w nim zobaczyć nie tylko Jamesa Bonda, ale także postaci, które zagrali Christoph Waltz, Monica Bellucci i Lea Sedoux. "Mówią, że się skończyłeś, ale ja myślę, że dopiero zaczynasz" - mówi do bohatera, w którego wciela się Daniel Craig, filmowa Moneypenny. Wygląda na to, że ma rację.
Zobacz wideo

Akcja "Spectre" rozpocznie się krótko po wydarzeniach pokazanych w "Skyfall". James Bond stara się odkryć prawdę dotyczącą złowrogiej, globalnej organizacji terrorystycznej WIDMO (SPECTRE, czyli Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion). Kluczem do sekretu jest tajemnicza wiadomość na temat przeszłości 007.

"Spectre" naszpikowane gwiazdami

W roli agenta 007 powróci, oczywiście, Daniel Craig (który od razu podpisał kontrakt także na występ w 25. oficjalnym filmie z serii). W filmie będzie można zobaczyć znanych ze "Skyfall": Naomi Harris jako Eve Moneypenny, Ralpha Fiennesa w roli M oraz Bena Whishawa jako Q.

Duże zainteresowanie fanów serii budzą nowi członkowie obsady. W "Spectre" pojawią się zagrają m.in. dwukrotny zdobywca Oscara Christoph Waltz ("Bękarty wojny"), Andrew Scott (serial "Sherlock"), Lea Seydoux ("Życie Adeli"), Monica Bellucci ("Malena") oraz Dave Bautista ("Strażnicy Galaktyki"). Najbardziej tajemniczą postacią jest chyba ta grana przez Waltza - w nowym zwiastunie po raz pierwszy widzimy jego twarz.

Seydoux gra Madeleine Swan - lekarkę, która jest córką zawodowego mordercy i spotyka agenta 007 w austriackich górach. Ważną kobietą w "Spectre" jest także Lucia Sciarra (Monica Bellucci), wdowa po zamordowanym gangsterze. Jeszcze jedną bohaterką najnowszego Bonda ma być tajemnicza Estrella - tę rolę dostała Stephanie Sigman .

QUIZ: Jak dobrze znasz filmy o Bondzie?

Autorem zdjęć do "Spectre" jest Hoyte van Hoytema ("Interstellar"). Ekipa filmu pracowała w studiach w Londynie, a także w Rzymie i Meksyku. Część zdjęć powstała w Austrii i Maroko. Autorami scenariusza są John Logan, Neal Purvis i Robert Wade. Polska premiera nowego Bonda jest zaplanowana na 6 listopada 2015 roku.

Więcej o: