Agnieszka Grochowska i Bartłomiej Topa w roli rodziców walczących o prawa do córki. Jest zwiastun "Obcego nieba" [TYLKO U NAS]

Film Dariusza Gajewskiego został oparty na prawdziwych wydarzeniach. "Obce niebo", które zostało zakwalifikowane do Konkursu Głównego Festiwalu Filmowego w Gdyni, będzie miało swoją kinową premierę 16 października. Już teraz prezentujemy pierwszy zwiastun obrazu.

Basia (Agnieszka Grochowska) i Marek (Bartłomiej Topa) mieszkają w Szwecji. Początkowo zaadaptowanie się w nowej rzeczywistości nie przychodzi im łatwo. Zaczynają oddalać się od siebie, wplątując się w kłamstwa i tajemnice. Kilka niefortunnych zdarzeń uruchamia lawinę podejrzeń i doprowadza do tego, że opieka społeczna potajemnie zabiera im ukochaną córkę, Ulę.

Dziewczynka zostaje przekazana rodzinie zastępczej. A polscy rodzice rozpoczynają dramatyczną walkę o jej odzyskanie. Bohaterowie stają twarzą w twarz z bezduszną biurokracją, z którą wygrać można tylko balansując na granicy prawa. Historia przedstawiona w "Obcym niebie" jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. To opowieść o ludziach, którzy w obliczu dramatycznych wydarzeń zdają sobie sprawę, jak bardzo się kochają.

Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach

Film w reżyserii Dariusza Gajewskiego, uhonorowanego Złotymi Lwami za "Warszawę", trzyma w napięciu i klimatem nawiązuje do szwedzkiego thrillera. "Proszę powstrzymać emocje, żadnych łez, żadnych krzyków" - słyszymy w zwiastunie filmu. Ale, jak możemy się spodziewać, znając zarys fabuły filmu, te muszą być duże u rodziców walczących o odzyskanie dziecka.

W głównych rolach zobaczymy aktorów wielokrotnie docenianych przez krytyków oraz publiczność - Agnieszkę Grochowską i Bartłomieja Topę. Partneruje im debiutantka Basia Kubiak. Widzowie będą mieli również okazję obejrzeć doceniną gwiazdę szwedzkiego kina Ewę Fröling, znaną między innymi z legendarnej roli w filmie "Fanny i Aleksander" Ingmara Bergmana.

Za zdjęcia odpowiada Monika Lenczewska, absolwentka American Film Institute w Los Angeles. Operatorka do tej pory pracowała poza granicami kraju, a jej ostatnia produkcja, etiopski "Difret", otrzymała nagrody na festiwalu Sundance oraz festiwalu w Berlinie. Współpraca z ekipą Dariusza Gajewskiego to jej pierwszy polski projekt pełnometrażowy.

Film wejdzie na ekrany kin 16 października. Wcześniej widzowie będą mogli obejrzeć go podczas Konkursu Głównego na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Polskim dystrybutorem jest NEXT FILM.

Zobacz wideo
Więcej o: