Chińczyk rodzi potwora i... "Monster Hunt" zarabia 200 mln w 2 tygodnie. Najbardziej kasowy chiński film wszech czasów? [ZWIASTUN]

211 mln dolarów po dwóch tygodniach wyświetlania w kinach poza Chinami - taki wynik ?Monster Hunt? dał filmowi pierwsze miejsce na liście najbardziej kasowych chińskich produkcji w historii

Głównym bohaterem "Monster Hunt" jest Wuba - potwór, który urodził się, by zostać królem. Staje przed wyzwaniem - musi zapobiec wojnie domowej. Reżyserem filmu jest Raman Hui, który odpowiadał także za trzecią część "Shreka".

Zobacz wideo

"Monster Hunt" pokonał film "Lost in Thailand" z 2012 roku, który zarobił na świecie 185 mln dolarów. Podkreśla się jednak , że lipiec jest miesiącem, gdy wielkie hollywoodzie studia nie pokazują zbyt wielu premier, więc miał ułatwione zadania.

Film bije także rekordy popularności w swojej ojczyźnie która jest drugim co do wielkości rynkiem filmowym na świecie. Tam zajmuje teraz piąte miejsce wśród najbardziej kasowych tytułów wszech czasów wyświetlanych w Chinach - poradził sobie lepiej niż słynny "Avatar". Do pokonania zostały tylko "Jurassic World", "Avengers: Czas Ultrona", "Transformers: Wiek zagłady" i "Szybcy i wściekli 7" - ten ostatni zarobił prawie 400 mln dolarów.

Więcej o: