"Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" - jest nowa data premiery!

"Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy? - siódma część cyklu, miała wejść do polskich kin 25 grudnia 2015 roku. Dystrybutor informuje jednak, że Han Solo i spółka pojawią się na ekranie wcześniej!

Oficjalna polska premiera filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" odbędzie się 18 grudnia 2015 roku, tydzień wcześniej niż było to zaplanowane. To oznacza, że polscy widzowie będą mogli zobaczyć film na dużym ekranie w tym samym czasie co amerykańscy.

Akcja "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy" ma się rozgrywać około 30 lat po wydarzeniach z "Gwiezdnych wojen: Powrotu Jedi" z 1983 roku. Reżyserem filmu jest J. J. Abrams, znany m.in. z "Super 8", "Mission: Impossible III" czy najnowszych kinowych odsłon "Star Treka". W produkcji pojawią się postacie znane z poprzednich części cyklu: Han Solo (Harrison Ford), Luke Skywalker (gra go Mark Hamill) oraz księżniczka Lea (Carrie Fisher). Wśród nowych członków obsady znaleźli się m.in. Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac i Gwendoline Christie.

Zobacz wideo

To siódma część gwiezdnej sagi, od poprzedniej premiery mija w tym roku 10 lat (15 maja 2005 roku na dużym ekranie zadebiutowała "Zemsta Sithów").

Więcej o: