Johnny Depp terroryzuje Boston w zwiastunie "Paktu z diabłem". Ten film ma szanse na Oscary [WIDEO]

Tim Gray z "Variety" typuje najnowszą produkcję z Johnnym Deppem jako jeden z filmów, który może odegrać znaczącą rolę w walce o Oscary 2016. "Pakt z diabłem" wejdzie do kin we wrześniu, a już teraz można obejrzeć jego zwiastun.
Zobacz wideo

"Pakt z diabłem" to historia Jamesa "Whiteya" Bulgera (Depp), króla podziemnego świata Bostonu, handlarza narkotyków i informatora FBI. Bulger dowodził gangiem Winter Hill Gang i brał udział zarówno w handlu narkotykami, jak również bronią dla Irlandzkiej Armii Republikańskiej. Zniknął nagle w 1999 roku i udało się go schwytać dopiero w 2011 roku w Kalifornii. Przez dekadę był na liście 10 przestępców najbardziej poszukiwanych przez FBI. Postacią Bulgera inspirowani byli bohaterowie grani w "Infiltracji" przez Jacka Nicholsona, a w "Mieście złodziei" przez Pete Postlethwaite'a.

Tytuł filmu pochodzi od bestsellera "New York Timesa" z 2001 roku "Black Mass: The True Story of an Unholy Alliance Between the FBI and the Irish Mob", napisanego przez Dicka Lehra i Geralda O'Neilla. Scenariusz na jego podstawie napisał Mark Mallouk.

W obsadzie filmu są także Benedict Cumberbatch, Joel Edgerton, Dakota Johnson, Jesse Plemons, Adam Scott i Juno Temple.

Premiera "Black Mass" w polskich kinach zaplanowana jest na 18 września 2015 roku.

Więcej o: