Wkrótce ruszą zdjęcia do filmu "Prometeusz 2" Ridleya Scotta. Film może szybko trafić do kin

"Marsjanin", w którym zobaczymy Matta Damona, na ekrany polskich kin trafi już 2 października. A na kolejny film Ridleya Scotta nie będziemy długo czekali. "Total Film" informuje, że zdjęcia do "Prometeusza 2" ruszą już w styczniu.

Najnowszy film Scotta, "Marsjanin", będzie miał premierę szybciej o niemal dwa miesiące. Wkrótce po tym - w styczniu, Scott znów zasiądzie na reżyserskim stołku, tym razem na planie długo wyczekiwanego filmu "Prometeusz 2".

Kiedy premiera?

Informacje o tym przeczytać można było w ostatnim numerze papierowego wydania "Total Film". Niedawno w sieci pojawiły się też plotki dotyczące planowanej daty premiery filmu. Miałby on trafić do kin już 4 marca 2016 roku.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że nie rozpoczęto jeszcze prac nad obrazem, informacja ta wydaje się bardzo nieprawdopodobna. Zachodnie media stawiają na rok 2017.

Zobacz wideo

"Prometeusz 2" kontra "Obcy 5"

Jedno jest pewne - "Prometeusz 2" nie będzie miał związku z filmem "Obcy 5", nad którym pracuje Neill Blomkamp, podsycając co rusz emocje wokół tego tytułu. Z kolei Scott czuwa nad tym, by wątki obu filmów nie pokrywały się.

Za scenariusz filmu "Prometeusz 2" odpowiadają Jack Paglen i Michael Green. Do swoich ról powrócą Noomi Rapace i Michael Fassbender.

Więcej o: