Weronika Rosati i Nicolas Cage pod rękę - zdjęcia z planu "USS Indianapolis: Man of Courage"

Weronika Rosati pracuje na planie "USS Indianapolis: Man of Courage" - hollywoodzkiej produkcji, w której pojawią się także Nicolas Cage i Cody Walker, brat zmarłego tragicznie Paula Walkera (?Szybcy i wściekli?). Aktorka pochwaliła się w sieci zdjęciami z planu, na których widać także główną gwiazdę filmu.

Reżyserem "USS Indianapolis: Man of Courage" jest Mario Van Peebles. Wśród producentów wykonawczych "USS Indianapolis: Man of Courage" znajduje się Mariusz Łukomski z firmy Monolith Films. Rosati, którą ostatnio można było zobaczyć w drugiej serii "Detektywa", wcieli się natomiast w postać o imieniu Louise. Aktorka pochwaliła się zdjęciami z planu na swoim oficjalnym profilu facebookowym:

Akcja filmu ma rozgrywać się w lipcu 1945 roku i później, ma opowiadać o wydarzeniach związanych z zatonięciem amerykańskiego krążownika. Jednostka poszła na dno po tym, jak została trafiona torpedami wystrzelonymi z japońskiego okrętu podwodnego. USS Indianapolis dowodził kapitan Charles McVay (w tej roli wystąpi Cage), który po katastrofie stanął przed sądem.

Większość z 900 członków załogi zginęła bowiem w ciągu trzech dni w wyniku odniesionych obrażeń, z pragnienia lub pożarta przez rekiny - przeżyło jedynie 317 osób. McVay natomiast w 1968 roku popełnił samobójstwo - przyczyną były ciągłe pogróżki bliskich ofiar.

Premiera wojennego "USS Indianapolis: Man of Courage" jest zaplanowana na 30 maja 2016 roku. W obsadzie znaleźli się również m.in. Thomas Jane, Tom Sizemore i Emily Tennant.

Więcej o: