Nie tylko Rosati gra z gwiazdami Hollywood! Jamie Dornan i... Marcin Dorociński w "Anthropoid"

Kilka dni temu Weronika Rosati pochwaliła się kolejną rolą w hollywoodzkiej produkcji, pokazując zdjęcia z Nicolasem Cage'em, a teraz także na facebookowym profilu Marcina Dorocińskiego zaroiło się od aktorskich gwiazd. Okazuje się, że aktor wyruszył w drogę do Pragi, na plan filmu "Anthropoid", w którym wystąpią m.in. Jamie Dornan, Toby Jones i Cillian Murphy.

Weronika Rosati i Nicolas Cage pod rękę - zdjęcia z planu "USS Indianapolis: Man of Courage" >>

Na profilu aktora, znanego z ról w takich produkcjach jak "Rewers", "Róża" czy "Jack Strong", pojawiła się informacja, że jest w drodze do Pragi, gdzie przez dwa tygodnie będzie kręcił sceny do "Anthropoid". Ilustracją wiadomości są zdjęcia trzech znanych aktorów. Jamie Dornan zasłynął choćby z tytułowej roli w "50 twarzach Greya", Toby Jones wcielił się kiedyś w Trumana Capote w "Bez skrupułów", a ostatnio można go było oglądać choćby w komiksowym "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz". Cillian Murphy był nominowany do Złotego Globu za rolę w "Śniadaniu na plutonie", wielu widzów pamięta go też pewnie z roli Stracha na Wróble w "Mrocznym Rycerzu". Reżyserem "Anthropoid" jest Sean Ellis ("Cashback").

Film jest oparty na faktach i opowiada historię dwóch czechosłowackich żołnierzy, którzy zostają wysłani z misją zabicia protektora Czech i Moraw z ramienia III Rzeszy, SS-Obergruppenführera Reinharda Heydricha. Był on "numerem trzy" w Rzeszy i jednym z głównych architektów "ostatecznego rozwiązania".

Premiera "Anthropoid" jest zaplanowana na 2016 rok.

Więcej o: