"Gwiezdne wojny". Znamy już pierwsze szczegóły filmu o młodym Hanie Solo. "Będziemy mogli go zrozumieć"

W filmie zobaczymy Hana Solo jako nastolatka albo dwudziestokilkulatka - zapowiedziała Kathleen Kennedy, producentka filmu, którego premiera przewidziana jest na 25 maja 2018 roku.

W lipcu Disney oficjalnie ogłosił, że Christopher Miller i Phil Lord, reżyserzy odpowiedzialni za filmy "21 Jump Street" i "LEGO Przygoda", przygotują spin-off o młodym Hanie Solo.

"Gwiezdne wojny". Młody Han Solo dostaje własny film. Jest już data premiery >>

Obraz opowie o przeszłości przemytnika i zdradzi nam jego losy sprzed słynnego spotkania w kantynie w Mos Eisley. Scenariusz napisze Lawrence Kasdan wraz ze swoim synem, Jonem. Lawrence był już współscenarzystą "Imperium kontratakuje" i "Powrotu Jedi", a także "Przebudzenia Mocy". Z kolei jego syn sprawdził się już jako scenarzysta seriali "Luzaki i kujony" oraz "Jezioro marzeń".

Zobacz wideo

W rozmowie z "Entertainment Weekly" producentka filmu, Kathleen Kennedy, powiedziała, że w filmie zobaczymy młodego Hana Solo - jako nastolatka lub może w wieku dwudziestu kilku lat.

- Musi być jakiś powód do opowiedzenia tej historii - powiedziała Kennedy - Jedną z przyczyn, dla których "Gwiezdne wojny" zawsze radziły sobie tak dobrze, był fakt, że nie starały się wyjaśnić historii, które działy się w przeszłości. My też tego nie chcemy. Nie będziemy cofać się w czasie, by dawać odpowiedzi na pytania, których ludzie nie chcą znać. Myślę, że kluczem jest tu przedstawienie takiego wydarzenia lub wydarzeń z życia Hana Solo, które sprawią, że będziemy mogli zrozumieć, kim on jest i dlaczego tak tę postać kochamy.

Kennedy dodała też, że nie zobaczymy historii Hana Solo od jego narodzin. Na pewno będzie albo nastolatkiem, albo dwudziestokilkulatkiem. Nie pokażemy wam dziesięcioletniego Hana Solo.

Premiera filmu zapowiedziana jest na maj 2018 roku.

Więcej o: