"Gwiezdne Wojny". Colin Trevorrow wyreżyseruje "Star Wars: Episode IX". "Osiągniemy to, co George Lucas zaszczepił nam wszystkim"

To już pewne! Twórca ?Jurassic World", który wbrew oczekiwaniom okazał się hitem i rozbił zestawienia światowego box office'u, wyreżyseruje "Star Wars: Episode IX". - Wszyscy zostaliśmy zobowiązani do opowiedzenia nowych historii dla młodego pokolenia - mówi Trevorrow.

"Star Wars: Episode IX" będzie ostatnią częścią nowej trylogii "Star Wars", której pierwsza część - "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" trafi na ekrany polskich kin 18 grudnia tego roku. Premiera trzeciej części planowana jest na 2019 rok.

Wieści o tym, że Colin Trevorrow zajmie się reżyserią dziewiątej części zostały ogłoszone podczas konwentu Disneya D23.

Imponujące otwarcie "Jurassic World". 511 mln dol. przychodu i najlepszy wynik wszech czasów! >>

Zobacz wideo

"Młode pokolenie zasługuje na to, co my mieliśmy"

- To nie jest praca czy zadanie. To jak siedzenie przy ognisku na obozie, w otoczeniu niesamowitych gawędziarzy, filmowców, artystów i rzemieślników. Wszyscy zostaliśmy zobowiązani do opowiedzenia nowych historii dla młodego pokolenia, bo ona zasługuje na to, co my mieliśmy - na mitologię, którą będzie mogło nazwać swoją własną - powiedział Trevorrow.

- Osiągniemy to poprzez uruchomienie tego, co George Lucas zaszczepił nam wszystkim: nieograniczonej kreatywności, czystej pomysłowości i nadziei - dodał.

"Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" reżyseruje J.J. Abrams, a premiera zapowiedziana jest na 18 grudnia 2015 roku. "Star Wars: Episode VIII" zadebiutuje na ekranach w 2017 roku, a za scenariusz i reżyserię odpowiada Rian Johnson.

Znamy już pierwsze szczegóły filmu o młodym Hanie Solo. "Będziemy mogli go zrozumieć" >>

Więcej o: