Robert Pattinson i Dane DeHaan w zwiastunie "Life" o ikonie kina Jamesie Deanie. Reżyseruje twórca "Control" [WIDEO]

- Coś się zmienia. W muzyce, sztuce, fotografii. A Jimmy jest tego częścią - przekonuje w zwiastunie "Life" Dennis Stock, w którego wciela się Robert Pattinson. Anton Corbijn przedstawia historię przyjaźni legendarnego aktora z fotografem. Nie jest jeszcze znana data polskiej premiery filmu.

W roli Deana zobaczymy Dane'a DeHaana ("Niesamowity Spider-Man 2", "Na śmierć i życie"). W jego przyjaciela wciela się gwiazda sagi "Zmierzch" Robert Pattinson. W obsadzie filmu znaleźli się również Ben Kingsley, Joel Edgerton i Alessandra Mastronardi. Za scenariusz odpowiada Luke Davies.

Zobacz wideo

Film oparty na prawdziwych wydarzeniach

"Life" jest oparty na prawdziwej historii przyjaźni Deana i fotografa Dennisa Stocka, którzy poznali się w 1955 roku przy okazji sesji zdjęciowej do magazynu "Life". W filmie zobaczymy wydarzenia związane z początkiem kariery Deana, która na dobre rozwinęła się po jego wystąpieniu w filmach "Na wschód od Edenu" (1955) i "Buntownik bez powodu" (1955).

- Dane DeHaan jest magnetycznym Jamesem Deanem w eleganckim studium więzi między gwiazdą a fotografem - pisał o filmie po pokazie na festiwalu w Berlinie Guy Lodge z "Variety".

Poprzednim filmem Corbijna był "Bardzo poszukiwany człowiek". Corbijn nie po raz pierwszy sięga po biograficzny temat. W 2007 roku opowiedział historię Iana Curtisa w głośnym filmie "Control".

"Life" miało premierę 9 lutego na festiwalu w Berlinie. Do kin we Francji trafi 9 września. Widzowie w Wielkiej Brytanii będą mogli zobaczyć film 25 września. A polscy widzowie? Nie jest jeszcze znana data polskiej premiery obrazu.

Więcej o: