We Are Your Friends ***

Jobs za konsoletą.

Cole (Zac Efron) i jego trzej kumple tworzą zgraną paczkę. Wszyscy mają własne marzenia, a do tego jedno wspólne: wyrwanie się z tej dziury, jak nazywają ciemną stronę Los Angeles. Cole chce zostać DJ-em. Wierzy, że do światowej sławy, kariery i kasy wystarczy mu jeden hit (podobno prawdziwi DJ-e mocno się na takie postawienie sprawy oburzają, prawda leży pewnie gdzieś po środku). Przypadkowe spotkanie, możliwe chyba tylko w kinie (albo w Los Angeles), sprawia, że Cole'a bierze pod swoje skrzydła uznany muzyk, który poddał się bezdusznej komercji (nieludzko sympatyczny Wes Bentley). Pewnie byłoby im razem jak w elektronicznym niebie, gdyby Cole nie zakochał się w dziewczynie mentora (Emily Ratajkowski).

Paulo Coelho powiedziałby pewnie, że "We Are Your Friends" to film mający odcienie tęczy i szarości - zupełnie jak życie. Shrek mógłby powiedzieć, że ogry mają warstwy. A ja mam wrażenie, że reżyserski debiut Maksa Josepha jest ze mną zwyczajnie nieszczery. Przez pół filmu przekonuje, że tylko wspomagane narkotykami imprezowanie ma sens, a potem każe się ich wystrzegać. Główny bohater wierzy, że wystarczy jeden przebój, podczas gdy z drugiej strony płynie nauka o konieczności ciężkiej pracy. I wcale nie wygląda na to, że morałem ma być: w życiu bywa różnie. Albo: trzeba i trochę szczęścia, i trochę umiejętności. Ten muzyczny dramat po prostu nie wie, jak jest. A skoro nie wie, to woli odwracać wzrok od własnego pytania.

Reszta to już skrzyżowanie "Wilka z Wall Street" z "Jobsem" i typowy film o miłości nastolatków, życiu 20-latków oraz młodych ludziach walczących o swoje marzenia. Dobra muzyka dopełnia przyjemności z oglądania, ale to film jakich setki, o którym nie będziecie pamiętać tuż po wyjściu z kina. Najlepszy autokomentarz "We Are Your Friends" stanowi wielki hit, który przez cały czas usiłuje napisać Cole - nawet jeśli zrozumie, jak to zrobić i mu się uda... Co jeśli widzowie po usłyszeniu jego opus magnum, będą zawiedzeni?

Ocena: 3/6

Zobacz wideo

"We Are Your Friends", dramat, romans, muzyczny, USA 2015, 96 min., reż. Max Joseph, występują: Zac Efron, Emily Ratajkowski, Wes Bentley, Jon Abrahams, Jonny Weston

Więcej o: