Zdobył Oscara za "Teorię wszystkiego", teraz zagra kobietę. Jest pierwszy zwiastun "Dziewczyny z portretu"

Czy Eddie Redmayne po raz drugi z rzędu zdobędzie Oscara? Aktor, który fantastycznie wcielił się w Stephena Hawkinga w "Teorii wszystkiego", w "Dziewczynie z portretu" gra hermafrodytyczną osobę, o której wiadomo, że jako pierwsza w historii przeszła operację korekty płci.

Oscary 2016. Te filmy powalczą o statuetki? Media już spekulują >>

"Dziewczyna z portretu" to ekranizacja powieści Davida Ebershoffa, którego zainspirowała postać Lili Elbe. Elbe urodziła się jako Einar Magnus Andreas Wegener 28 grudnia 1882 roku w Danii. W 1904 roku Wegener, który realizował się jako malarz, poślubił Gerdę Gottlieb - również artystkę. W zwiastunie "Dziewczyny z portretu" można zobaczyć, jak Einar po raz pierwszy pozuje żonie do portretu kobiety, później pojawia się w sukni i peruce na mieście, a w końcu decyduje na operację zmiany płci. Ta transformacja nie będzie łatwa ani dla niego, ani dla niej...

 

Chociaż na razie można oglądać zaledwie kilka ujęć, Redmayne już jest typowany jako jeden z faworytów wyścigu po nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej. Aktor w jednym z wywiadów zdradził, że przygotowywał się do zagrania w "Dziewczynie z portretu" przez trzy lata. - Możliwość zagrania tej kobiety to niesamowite doświadczenie. Wiąże się z nim jednak odpowiedzialność za uświadomienie samego siebie, i - mam nadzieję - także innych - powiedział w rozmowie z "Out" .

W roli Gerdy Redmayne'owi partneruje Alicia Vikander. Polska premiera "Dziewczyny z portretu" jest zaplanowana na 22 stycznia 2016 roku.

Więcej o: