Praca w korporacji? "To kwestia osobistego bilansu". "Król życia" pokazuje, jak na nowo cieszyć się życiem [FRAGMENT FILMU]

Edwarda, bohatera filmu "Król życia", przytłacza codzienność pracy w korporacji. Ale los pomaga mu odmienić życie. - Jesteś nieszczęśliwy, uciekaj, nie warto tracić życia, zawalcz o inne - mówi o pracy w korporacji Jerzy Zieliński, reżyser "Króla życia", który wejdzie do kin 25 września.

Edward (Robert Więckiewicz) już dawno zapomniał jak brzmi szczery śmiech, ile radości daje taniec z żoną, jak cieszyć się małymi przyjemnościami. Przygnębiony i sfrustrowany miota się między pracą, a domem, nie mogąc znaleźć szczęścia.

Zobacz wideo

Wystarczy jedno zdarzenie, by życie Edwarda zmieniło się o 180 stopni. Po przypadkowym wypadku bohater zaczyna dostrzegać radość tam, gdzie najmniej się jej spodziewamy, odmienia swoje życie sposobami dostępnymi dla wszystkich - bez medytacji i dalekich podróży. I chociaż czasem wywołuje zdziwienie i pobłażliwość otoczenia, z pewnością zostaje królem życia.

W rolę stającego się królem życia Edwarda wcielił się Robert Więckiewicz - to jego pierwsza tak pozytywna rola. Na ekranie towarzyszą mu Magdalena Popławska, Bartek Topa, Krzysztof Czeczot oraz Anna Niedźwiecka. W roli scenarzysty w "Królu życia" debiutuje warszawski prawnik, Fadi Chakkour.

Szczęście to kwestia osobistego bilansu

Co o pracy w korporacji myśli reżyser filmu "Król życia"? - Kto co lubi. Ja bym nie mógł, ale mam przyjaciół, którzy pracują i wydają się być szczęśliwi. Zależy jaką mają przestrzeń, jaką przestrzeń dla siebie wywalczyli. Jak wszystko, tak i robota w korporacji, ma plusy i minusy, to kwestia osobistego bilansu. Jesteś tam nieszczęśliwy uciekaj, nie warto tracić życia, zawalcz o inne - mówi Zieliński. Pełen humoru film "Król życia" pokazuje, jak na nowo cieszyć życiem i czerpać przyjemności z małych rzeczy.

Zobacz wideo

Produkcji towarzyszy teledysk do muzyki Marcina Wyrostka, akordeonisty, znanego z programu "Mam talent!". Piosenka "Cinema tango", do której zatańczyła Magdalena Popławska, pochodzi z najnowszej płyty muzyka: "For Alice".

- Tym albumem chciałem zaprezentować pełen wachlarz możliwości brzmieniowych akordeonu łącząc tradycję z nowoczesnością, nowoczesne combo z orkiestrą smyczkową, muzykę ludową z muzyką współczesną, opierając się w dużym stopniu na improwizacji - tak o swojej muzyce opowiada Michał Wyrostek.

"Król życia" wejdzie do kin 25 września.

Więcej o: