"W szczęście trzeba wierzyć zachłannie" - optymistyczny przekaz w teledysku do "Króla życia" [WIDEO]

Łukasz Lach, wyśpiewując słowa Adama Nowaka, przekonuje, że warto optymistycznie podchodzić do życia i jednocześnie promuje debiutancki film Jerzego Zielińskiego. W teledysku do piosenki wystąpił Robert Więckiewicz, który gra główną rolę w filmie "Król życia".

Autorem piosenki i muzyki do filmu "Król życia" jest Karim Martusewicz - basista, aranżer, kompozytor i producent., muzyk legendarnej grupy Voo Voo oraz lider i założyciel międzynarodowej formacji Karimski Club.

Z lekkim przymrużeniem oka

"Król życia" - TELEDYSK

- Pomysł na piosenkę narodził się w naturalny sposób podczas pracy nad muzyką do filmu "Król Życia". Wykorzystałem motyw przewodni filmu, podając go w lekkiej i prostej aranżacji - opowiada Martusewicz. - Spytałem Adama Nowaka, z którym tworzymy bardzo zgrany duet twórczy, czy nie zechciałby napisać tekstu o optymistycznym przekazie i historii głównego bohatera filmu. Adam jak zwykle napisał bardzo dobry i trafny tekst, tym razem z lekkim przymrużeniem oka - dodaje.

Jak w projekt zaangażował się Łukasz Lach, muzyk znany choćby z występów w zespole rocka alternatywnego L.Stadt? Jak przekonuje Martusewicz, spadł autorom piosenki"prawie jak z nieba" i świetnie się w niej odnalazł. - Tak oto powstała łatwo wpadająca w ucho melodia, która mam nadzieję, będzie zarażała swoim optymistycznym przekazem - mówi autor muzyki do "Króla życia".

Robert Więckiewicz jako bohater teledysku ilustrującego piosenkę to natularny wybór - aktor w "Królu życia" wciela się w głównego bohatera, Edwarda. W filmie poznajemy go, kiedy pracuje w korporacji i wydaje się, że na dobre utknął w pogoni za karierą. W swoim pracowniczym boksie czuje się zamknięty jak w klatce. Z zazdrością patrzy na ludzi spacerujących za oknem biurowca. Do czego tęskni? Do zabawy z córką i tańca z żoną. Wkrótce udaje mu się wprowadzić zmiany, które umożliwią mu ponownie cieszyć się życiem.

"Król życia" - premiera już niedługo

Za scenariusz filmu odpowiedzialny jest warszawski prawnik, Fadi Chakkour, zupełny debiutant w świecie filmu. To właśnie jego zabawna historia przekonała operatora Zielińskiego, który odpowiadał za zdjęcia m.in. w "Placu Waszyngtona", do podjęcia się reżyserskiego wyzwania. Za zdjęcia odpowiada Jan Holoubek, autor obrazów do takich filmów jak "Supermarket" i "Świadek koronny".

Oprócz Więckiewicza w produkcji będzie można zobaczyć Magdalenę Popławską, Bartłomieja Topę, Krzysztofa Czeczota, Jana Peszka i Jerzego Trelę.

Film Zielińskiego zostanie pokazany w ramach sekcji World Cinema Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Busan w Korei Południowej.

Zobacz wideo

"Król życia" wejdzie na ekrany polskich kin 25 września.

Więcej o: