Oscary 2016. "Pokój" rozpoczął walkę o statuetkę. 8-letnia gwiazda tego filmu pozostawiła w tyle Johnny'ego Deppa!

Festiwal Filmowy w Toronto uważany jest za nieoficjalny początek walki o Oscary. Nagroda publiczności na tym festiwalu bardzo często przekłada się na nominację w kategorii najlepszego filmu Amerykańskiej Akademii Filmowej. W tym roku w Toronto wyróżniony przez publiczność został film "Pokój" ("The Room"). To ważny powód, aby już teraz bliżej przyjrzeć się temu filmowi.

Wśród nagrodzonych na Festiwalu Filmowym w Toronto tytułów, które następnie nagrodzone zostały Oscarem, znalazły się również m.in.: "Slumdog. Milioner z ulicy", "Jak zostać królem", "American Beauty", "Życie jest piękne".

8-letnia gwiazda "Pokoju" pozostawiła w tyle Johnny'ego Deppa

"Variety" donosi, że w tym roku na Festiwalu Filmowym w Toronto nie zbrakło wielkich gwiazd, odtwórców męskich ról. Widzowie mieli możliwość zobaczenia na wielkim ekranie Johnny'ego Deppa ( "Pakr z diabłem" ), Eddiego Redmayne'a ( "Dziewczyna z portretu" ), Roberta Redforda ("Truth") i Michaela Keatona ("Spotlight"). Ale to nie oni przykuli największą uwagę, a... Jacob Tremblay , ośmioletni odtwórca głównej roli w filmie "Pokój"!

Rola Jacka przyniosła Tremblayowi bardzo dobre oceny recenzentów, co sprawiło, że jest typowany jako możliwy nominowany do statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej - podaje "Variety".

Oscary 2016. Te filmy najpewniej wezmą udział w walce o statuetki. Media już spekulują, a za nami dopiero pół roku >>

"Dramat związany ze stratą. żałobą i przebudzeniem"

Reżyserem filmu "Pokój" jest Lenny Abrahamson, który opowiada historię matki (Brie Larson) i synka Jacka, ofiar porwania, którzy więzieni są w piwnicy. Chłopiec całe swoje życie spędził w pokoju. Połowa filmu przedstawia ich losy jako zakładników Starego Nicka (Sean Bridgers).

Matka z dzieckiem decydują się na ucieczkę. Syn, który nigdy wcześniej nie widział świata poza ciemną piwnicą, musi dostosować się do dziwnej, przerażającej i cudownej rzeczywistości poza jednopokojowym więzieniem.

"Pokój" został przez krytyków oceniony jako chwytająca za serce mieszanka thrillera i kameralnego dramatu. Fakt, że reżyser zdecydował się pierwsze 45 minut filmu zamknąć w obrębie jednego pomieszczenia, uznano za odważny zabieg. Justin Chang w "Variety" określił film jako "dramat związany ze stratą, żałobą i stopniowym przebudzeniem" . I zaznaczył, że film można odbierać jako najbardziej ekstremalną z możliwych metafor utraty dzieciństwa.

Więcej o: