Denis Villeneuve o postaci, w którą wciela się Emily Blunt w "Sicario": To idealistka, ale jej ideały i wartości zostają zniszczone [TYLKO U NAS]

W "Sicario" obok Emily Blunt zobaczymy Benicio Del Toro, który - jak obstawia sporo recenzentów - ma szansę otrzymać Oscara za tę rolę. Już w najbliższy piątek 25 września do kin wchodzi oczekiwany, najnowszy film Villeneuve, twórcy "Labiryntu".

"Sicario" to, miejscami szokujący, thriller, którego akcja ma miejsce na granicy USA i Meksyku. Villeneuve zaprasza do pełnego brutalności świata wojen narkotykowych. Główni bohaterowie to Kate Macer, młoda agentka FBI (Emily Blunt), i Alejandro, tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany "konsultantem", w którego roli zobaczymy Benicio Del Toro.

Zobacz wideo

Macer przechodzi przemianę. Jej ideały zostają zniszczone

Wydarzenia w "Sicario" obserwujemy z perspektywy Macer. Widzowi podobnie jak jej trudno rozszyfrować, o co chodzi w prowadzonej grze. Jakimi wartościami i w imię czyich interesów działa Alejandro?

Scott Feinberg: "Sicario" może okazać się dla Benicio Del Toro biletem do Oscara. Odbyła się oficjalna premiera filmu [ZDJĘCIA]

- To naiwna idealistka, która w trakcie filmu przechodzi przemianę, a jej ideały i wartości zostają zniszczone. Staje się bowiem częścią grupy ludzi, którzy są gotowi przekraczać granice, aby osiągnąć zamierzony cel - mówi Villeneuve o głównej bohaterce swojego najnowszego filmu.

Zobacz wideo

Villeneuve pozwala zadecydować widzom, czy metody walki z kartelami narkotykowymi przedstawione w filmie, rzeczywiście można usprawiedliwić "wyższym celem". - Zawsze uważałem, że świat nie jest czarno-biały, a pojęcia dobra i zła wywodzą się raczej z wychowania w konkretnej kulturze oraz czynników geopolitycznych - mówi reżyser.

Villeneuve wyraźnie podkreśla, że należy zawsze pamiętać, iż zwalczanie terroru terrorem zmienia nie tylko ludzi, ale też całe społeczeństwa. - "Sicario" to po części film o złudzeniu, któremu ciągle się poddajemy, że Stany Zjednoczone będą zawsze w stanie rozwiązywać wszystkie problemy całego świata. Na dodatek maksymalnie efektywnie i pozostając niewidocznymi - mówi Villeneuve.

Villeneuve podąży śladami Ridleya Scotta

Kanadyjski reżyser jest znany z projektów, które łączą w sobie intensywną akcję oraz pytania o ludzką naturę. Nakręcił między m.in. "Labirynt" (Hugh Jackman i Jake Gyllenhaal w dramatycznej historii o ojcu desperacko poszukującym swego porwanego dziecka) oraz "Pogorzelisko" (nominowana do Oscara, przejmująca opowieść o pochodzących z Bliskiego Wschodu bliźniakach, które próbują rozwiązać mroczną tajemnicę z własnej przeszłości).

A niedawno zostało ogłoszone, że to właśnie Denis Villeneuve podąży śladami Ridleya Scotta i podejmie się jednego z największych wyzwań istniejących we współczesnym Hollywood - reżyser został zatrudniony do stworzenia kontynuacji legendarnego "Łowcy androidów".

Więcej o: