Praktykant **

Taksówkarz nie ubierałby się u Prady.

70-letni emerytowany wdowiec nie umie znaleźć sobie miejsca w pustym domu. Ben (Robert De Niro) próbuje każdego hobby, dopóki nie wpada na pomysł powrotu do aktywności zawodowej. Postanawia zgłosić się do programu stażowego dla seniorów w rozkręconym przez młodą gwiazdę biznesu start-upie. Internetowy sklep z ciuchami Jules (Anne Hathaway) osiągnął niespodziewany sukces, którego rozmiary zaczęły ją przytłaczać. Do kłopotów służbowych dochodzą problemy z niewieściejącym mężem. Czy bogate doświadczenie niechcianego przez Jules Bena może być dla niej wybawieniem?

"Praktykant" to pierwszy od sześciu lat film Nancy Meyers ("Czego pragną kobiety", "Lepiej późno niż później"), specjalizującej się w ciepłych komediach, które humorem nie grzeszą, ale, po prostu, bardzo przyjemnie się je ogląda. Nie inaczej jest w początkowych minutach najnowszego dzieła Meyers, zwłaszcza że Hathaway wygląda świetnie, a De Niro robi znakomite wrażenie w roli ostatniego szarmanckiego mężczyzny na Ziemi. Nie sposób go nie polubić.

Może i autorce udaje się przemycić kilka trafnych (i nieodkrywczych) uwag na temat kobiet mężniejących kosztem niewieściejących facetów, ale film ciągnie zdecydowanie zbyt długo jak na swój ubogi scenariusz. Druga połowa "Praktykanta" (seans trwa dwie godziny!) dłuży się niemiłosiernie, a widzowi robi się niedobrze od kolejnych chochel cukru, wpychanych mu do gardła przez Meyers. Jeśli macie ochotę na zabawny film o niewolniczej pracy, lepiej sięgnijcie po "Stażystów".

Ocena: 2/6

Zobacz wideo

"Praktykant", komedia, USA 2015, 120 min., reż. Nancy Meyers, występują: Robert De Niro, Anne Hathaway, Rene Russo Adam DeVine Nat Wolff Anders Holm Adam DeVine Andrew Rannells Reid Scott

Więcej o: