Ellen Ripley w najnowszym projekcie Ridleya Scotta? Nowy tytuł kontynuacji "Prometeusza" to "Alien: Paradise Lost"

Emocje związane z nowym projektem Ridleya Scotta są i tak duże. A reżyser ostatnio konsekwentnie je podsyca. Tym razem wyjawił, że jego nowy projekt zatytułowany "Alien: Paradise Lost", wcześniej znanym jako "Prometeusz 2", będzie połączony z postacią Ellen Ripley, w którą wcielała się Sigourney Weaver.

W jednym z ostatnich wywiadów Ridley Scott wyjawił, dlaczego kontynuacja "Prometeusza" będzie miała ostatecznie inny tytuł. Teraz zaś w rozmowie dla prestiżowego Empire zapowiada, że w jego filmie znajdą się związki ze słynną bohaterką Ellen Ripley:

- Zmierzam do miejsca, gdzie rozgrywał się "Obcy". Powiążemy tę historię z Ripley, jednak nie zdradzę Wam jeszcze w jaki sposób - mówił.

Jaki będzie związek jego filmu z "Obcym 5" w reżyserii Neilla Blomkampa? Ridley Scott przyznał, że będzie to raczej sequel drugiej części "Obcego" i historia Ripley zostanie przedstawiona z nieco innej strony niż zamierza to przedstawić w "Alien: Paradise Lost".

Również koncept graficzny ma nawiązywać do oryginalnych prac H.R. Gigera, który zmarł w 2014 roku.

Zdjęcia do filmu "Alien: Paradise Lost" mają ruszyć na początku 2016 roku, zaś premiera wstępnie planowana jest na 2017 rok.

Więcej o: