James Bond na ekranie, a Sam Smith śpiewa. Jest teledysk do "Spectre" [WIDEO]

James Bond powraca na ekrany w "Spectre", a ten powrót, śpiewając, promuje Sam Smith. Pojawił się teledysk do piosenki "Writing's On the Wall", która wzbudza bardzo różne emocje...

Sam Smith śpiewa "Dla ciebie muszę zaryzykować wszystko", a w tym czasie na ekranie Daniel Craig i Monica Belucci odgrywają scenę miłosną ze "Spectre". Potem jednak pojawia się jeszcze jedna "dziewczyna Bonda" - postać, w którą wciela się francuska aktorka Lea Sedoux... Teledysk do "Writing's On the Wall" pozwala więc na różne sposoby odczytać tekst piosenki Sama Smitha, która w opinii jednych jest rewelacyjna, a przez innych jest oceniana bardzo surowo.

 

Sam Smith: Napisałem ją w 20 minut

"Utwór do brytyjskiego muzyka może być najlepszą piosenką, jaką do tej pory nagrał - zachwyca się utworem, który śpiewa Sam Smith, Neil McCormick z "The Telegraph". Zupełnie innego zdania jest Alexis Petridis z "The Guardian". Zauważa, że szczególnie porównanie do "Skyfall", piosenki z poprzedniego Bonda, którą wykonywała Adele, wypada dla Smitha niekorzystnie. "Może dlatego, że próbuje mocno do niej nawiązać, podczas gdy >>Skyfall<< była wytchnieniem od ostatnich bondowskich utworów, a może dlatego, że to po prostu nie jest dobra piosenka" - pisze , dodając, że można odczuć, że Smith napisał ją w 20 minut (czym zresztą muzyk się chwali).

Wśród fanów Bonda opinie też są podzielone, niektórzy krytykując, nie przebierają w słowach... Pewne jest to, że "Writing's On the Wall" to jedna z najbardziej komentowanych piosenek ostatnich miesięcy.

Na razie teledysk, zamieszczony przez Smitha w sieci, obejrzało ponad 200 tysięcy internautów, ale ta liczba ciągle rośnie. Piosenka promująca "Spectre", mimo skrajnych recenzji, podbiła też brytyjskie listy przebojów .

"Spectre" w kinach w listopadzie

Twórcy "Spectre" udostępnili również ostateczny zwiastun, zapowiadający premierę. Jego akcja skupia się na głównym bohaterze i jego przeciwniku, Oberhauserze, granym przez Christopha Waltza.

 

24. film o przygodach Jamesa Bonda będzie miał kinową premierę w Polsce 6 listopada. W "Spectre" obok Daniela Craiga będzie można zobaczyć m.in. Naomi Harris jako Eve Moneypenny, Ralpha Fiennesa w roli M oraz Bena Whishawa jako Q. Reżyseruje Sam Mendes, który był odpowiedzialny również za "Skyfall".