Mija rok od śmierci Anny Przybylskiej. Przypominamy jej kreacje aktorskie. "Bilet na Księżyc" w czwartek w kinie

Anna Przybylska przegrała walkę z rakiem w wieku 36 lat. W pierwszą rocznicę jej śmierci przypominamy jej niezapomniane kreacje aktorskie. W ten czwartek będzie można zobaczyć aktorkę w ostatniej roli w filmie "Bilet na Księżyc" w kinach w ramach projektu Kultura Dostępna. Bilety w cenie tylko 10 zł.

Młoda aktorka podbiła serca publiczności. Ujmowała radością i poczuciem humoru. Rzesze fanów zdobyła rolą w serialu "Złotopolscy" (1997-2010), w którym wcieliła się w młodą policjantkę Marylkę Bakę.

Zadebiutowała w 1997 roku w filmie Radosława Piwowarskiego "Ciemna strona Wenus". W 1999 roku wystąpiła w serialu fabularnym "Lot 101", w którym wcieliła się w postać Julii. W 2000 roku zagrała w filmie wyreżyserowanym przez Bogusława Lindę - "Sezon na leszcza".

W 2002 roku grała małą rolę w filmie Marka Koterskiego "Dzień świra", a także w filmach "Kariera Nikosia Dyzmy" Jacka Bromskiego i "Rób swoje, ryzyko jest twoje" w reżyserii Mariana Terleckiego.

Film "Kariera Nikosia Dyzmy" możesz obejrzeć za darmo tu:

Statuetki "Melonika" za komediowe role

Od 2003 roku Anna Przybylska równolegle występowała w serialach "Złotopolscy" i "Daleko od noszy", w którym grała doktor Kalinę. Ta rola w 2005 roku przyniosła jej statuetkę "Melonika" w kategorii najdowcipniejszego serialu telewizyjnego. W tym samym roku otrzymała tę nagrodę także za rolę w serialu "Złotopolscy". W 2004 roku wystąpiła w roli Marty w filmie Jarosława Żamojdy "RH+".

2007 rok przyniósł aktorce kolejne role w kinowych produkcjach. Przybylska zagrała w filmie "Ryś" w reżyserii Stanisława Tyma, nawiązującym do kultowego "Misia" w reżyserii Stanisława Barei. W tym samym roku wystąpiła w komedii "Lekcje pana Kuki" w reżyserii Dariusza Gajewskiego i filmie "Dlaczego nie" Ryszarda Zatorskiego. A w kolejnym roku w "Limousine". Ma na swoim koncie także kreacje aktorskie w serialach "39 i pół" i "Klub szalonych dziewic".

Role w thrillerach - "Warsaw Dark" i "Sęp"

Aktorka w 2011 roku wystąpiła w filmie "Warsaw Dark" Christophera Doyle'a. To thriller polityczny z zaznaczonym wyraźnie wątkiem miłosnym. Anna Przybylska wciela się w nim w rolę młodej i pięknej "call-girl" - Ojki, która okazuje się przynętą w świecie polityki i niejasnych interesów.

W 2012 roku wystąpiła w thrillerze "Sęp". W filmie zagrała razem z Michałem Żebrowskim, Danielem Olbrychskim i Andrzejem Sewerynem. W tym samym roku zagrała m.in. w filmie "Bokser", opowiadającym historię inspirowaną życiem znanego sportowca Przemysława Salety i jego walki o życie córki.

Ostatnia rola Anny Przybylskiej - "Bilet na Księżyc"

W 2012 roku Przybylska otrzymała "Diamentowy Klaps Filmowy" za "osobowość, wnoszącą do kina pozytywne przesłanie, dostarczające widzom wielu wzruszeń, emocji i pozytywnej energii" na festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane.

A w 2013 roku wystąpiła w swoim ostatnim filmie "Bilet na Księżyc" Jacka Bromskiego.

Akcja filmu ma miejsce w 1969 roku. Opowiada o drodze młodego Adama (w tej roli Filip Pławiak) do dorosłości, której metaforą jest podróż z rodzinnego Przemyśla do jednostki wojskowej w Świnoujściu. Towarzyszy mu Antoni (Mateusz Kościukiewicz), zaradny starszy brat. To on postanawia pomóc Adamowi w zasmakowaniu życia przed wstąpieniem do służby wojskowej.

W filmie "Bilet na Księżyc" Anna Przybylska wciela się w rolę Roksany, tancerki erotycznej i samotnej matki, która mimo trudności pozostaje niezależna i pełna wdzięku. Podryw, seks, kluby nocne i "flower power" w czasach PRL-u, saturatory na ulicach i lądowanie człowieka na Księżycu to ciekawe tło dla opowieści o szybkim dojrzewaniu.

W drugoplanowych rolach zobaczymy Andrzeja Chyry, Łukasza Simlata, Krzysztofa Stroińskiego, i zdjęcia Michała Englerta. Anna Przybylska w wywiadach przyznała, że jest to film dla wszystkich - młodym pokaże realia przełomu lat 60. i 70., starszym da okazję do wspomnień.

"Bilet na Księżyc" na dużym ekranie

Film już w czwartek 8 października o godzinie 18:00 będzie można zobaczyć w kinie. Seanse odbędą się w ramach projektu "Kultura Dostępna w kinach" w sieci kin Helios i warszawskim Iluzjonie. Bilety kosztują 10 zł.

Projekcje odbędą się w 33 miastach: Bełchatowie, Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Dąbrowie Górniczej, Gdańsku, Gdyni, Gnieźnie, Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Kaliszu, Kędzierzynie-Koźle, Kielcach, Koninie, Legnicy, Lubinie, Łodzi, Nowym Sączu, Olsztynie, Opolu, Pile, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku, Radomiu, Rzeszowie, Siedlcach, Sosnowcu, Starachowicach, Szczecinie, Tczewie, Wrocławiu oraz w Warszawie.

Film pokazywany jest w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury "Kultura Dostępna w kinach" - w każdy czwartek o godz. 18:00 prezentowane są polskie filmy w cenie biletu 10 zł dla każdego. Do końca roku będzie można zobaczyć jeszcze m.in. "Służby specjalne", "Papuszę", "Obławę" i "Panią z przedszkola". Szczegóły na Kulturadostepna.pl .

A jeśli mimo wszystko wolisz seans w domu, film możesz obejrzeć na Kinoplex.pl TU >>

Więcej o: