Łowca czarownic

Szybki, wściekły i brodaty.

Pięćset lat po wyniszczającej wojnie między ludźmi i czarownicami, obłożony klątwą nieśmiertelności ostatni łowca (Vin Diesel) krąży po Nowym Jorku, zwalczając niedobitki mrocznych sił. Jak się pewnie domyślacie, wkrótce będzie musiał stoczyć bitwę o przetrwanie naszej rasy.

Pomysł filmu zrodził się wiele lat temu z rozmów scenarzystów (odpowiedzialnych m.in. za marnego "Draculę: historię nieznaną") i Diesela na temat gier fantasy ze świata Dungeons & Dragons. Potencjalni reżyserzy się zmieniali, rozpoczęcie prac wielokrotnie opóźniano, aż w końcu stery nad przygodowym filmem akcji powierzono Breckowi Eisnerowi ("Sahara").

Vin Diesel miał nadzieję, że trafi na kolejną żyłę złota, ale - mimo dobrej obsady (pojawiają się tu jeszcze m.in. Elijah Wood i Michael Caine) - nic na to nie wskazuje. Pierwsze amerykańskie recenzje są druzgocące. Skomentować ich nie mogę, ponieważ film wchodzi do polskich kin bez pokazu prasowego.

Zobacz wideo

"Łowca czarownic", fantasy, przygodowy, USA 2015, 105 min., reż. Breck Eisner, występują: Vin Diesel, Elijah Wood, Rose Leslie, Michael Caine

Więcej o: