Kulesza obok Waltza i Carreya w obsadzie "True Crimes". Zdjęcia ruszą w listopadzie

Międzynarodowe uznanie przyniosła jej nagrodzona Oscarem "Ida". Wkrótce będzie można zobaczyć ją w dwóch międzynarodowych produkcjach. Zdjęcia do "True Crimes" ruszą 7 listopada w Krakowie. A w "Agnus Dei" zobaczymy Kuleszę w habicie.

W Polsce jest już docenioną aktorką. Na swoim koncie ma już dwa Orły Polskie Nagrody Filmowe za najlepsze role kobiece w filmach "Ida" Pawła Pawlikowskiego i "Róża" Wojciecha Smarzowskiego. Nagrodzony Oscarem film przyniósł jej także wygraną w kategorii najlepszej roli kobiecej na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Polska gwiazda wystąpi teraz w amerykańskiej produkcji opartej na głośnym reportażu Davida Granna, opublikowanym w "New Yorker" - podaje Screendaily.com. Tekst dotyczył sprawy Krystiana Bali, skazanego na 25 lat za morderstwo. Bohaterem opowieści jest Jacek Wróblewski, detektyw, badający sprawę zabójstwa.

Największe wrażenie robi obsada filmu. W produkcję zaangażowani są Christoph Waltz, którego zobaczymy w roli detektywa, i Jim Carrey. Kulesza nie jest jedyną polską aktorką, która wystąpi w obrazie. Zobaczymy także Maję Ostaszewską i Roberta Więckiewicza.

Reżyserem produkcji jest Alexandros Avranas, którego "True Crimes" będą trzecim filmem. Za scenariusz odpowiada Jeremy Brock.

Reżyserska "Coco Chanel" i przerażająca prawda, ukryta za murami klasztoru

W 2016 roku na ekrany kin wejdzie "Agnus Dei" - oparty na prawdziwej historii najnowszy film Anne Fontaine, autorki "Coco Chanel" i "Dziewczyny z Monaco". "Agnus Dei" w całości zostało zrealizowano w Polsce. Film jest polsko-francuską produkcją. Obok Agaty Kuleszy zobaczymy Agatę Buzek, Joannę Kulig i Annę Próchniak.

Akcja filmu "Agnus Dei" ma miejsce tuż po drugiej wojnie światowej. Francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic.

Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek). Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru

A za nim na ekrany kin wejdzie "Agnus Dei" i "True Crimes" będziemy mogli zobaczyć "Moje córki krowy", w których Kulesza zagrała jedną z głównych ról. - Moja postać jest silną kobietą, która chce wszystko chwycić w garść - mówiła Kulesza o filmie, który na ekrany kin wejdzie już w styczniu.

Zobacz wideo

Agata Kulesza znów jako silna postać. W dramacie, ale tym razem na wesoło. "Moje córki krowy" w styczniu w kinach >>

Więcej o: