George Clooney wyreżyseruje film według scenariusza braci Coen. "Jest szalony. Zostanę zatłuczony na śmierć..."

Starania trwały ponad dekadę. Teraz już wiadomo, że Clooney zasiądzie na reżyserskim krześle "Suburbicon", filmu według scenariusza braci Cohen. Ale to nie koniec niespodzianek. Możliwe, że Clooney wystąpi w projekcie w podwójnej roli.

Jak donosi Deadline, "Suburbicon" zostanie zrealizowany w należącym do Sony studiu TriStar Pictures.

"Suburbicon" ma być czarnym dramatem w stylu "Śmiertelnie proste" braci Coen. Niewiele wiadomo na temat fabuły, choć podobno akcja filmu ma być osadzona w latach 50., a jeśli plany Clooneya nie uległy zmianie, ma on również zagrać jedną z ról.

W wywiadzie dla MTV w 2008 roku, kiedy Clooney myślał, że "Suburbicon" zostanie wyreżyserowany przez Coenów, zdradził pewien istotny szczegół dotyczący swojej postaci - więc UWAGA NA SPOILERY poniżej:

- Nie ma tu czego tłumaczyć, poza tym, że to film braci Coen. Zatem jest szalony. Zostanę zatłuczony na śmierć kluczem do opon. To mnie bardzo rozbawiło - mówił.

Clooney współpracował z Coenami przy kilku filmach, od "Bracie, gdzie jesteś?", przez "Okrucieństwo nie do przyjęcia", po "Tajne przez poufne". Pojawi się też w najnowszej ich produkcji "Hail, Caesar!", w której obsadzie znaleźli się również Josh Brolin, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Jonah Hill, Scarlett Johansson, Frances McDormand, Tilda Swinton i Channing Tatum, a premiera została zaplanowana na 5 lutego 2016 roku.

Więcej o: