"Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część II". Katniss. "Jej historia zachwyciła świat". Jest nowy zwiastun zapowiadający produkcję [WIDEO]

W najnowszym spocie telewizyjnym zapowiadającym film "Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część II" możemy przyjrzeć się drodze Katniss - od pierwszego udziału w "Igrzyskach śmierci" po rewolucję przeciw Kapitolowi. Produkcja w kinach już 20 listopada.

Jakich wydarzeń możemy się spodziewać w najnowszej i ostatniej części "Igrzysk śmierci"? Katniss wyrusza na misję z mieszkańcami Dystryktu 13 - m.in. z jej najbliższymi przyjaciółmi Gale'em (Liam Hemsworth), Finnickiem (Sam Claflin) i Peetą (Josh Hutcherson). Celem misji jest przeprowadzenie zamachu na prezydenta Snowa (Donald Sutherland), który obsesyjnie dąży do zabicia Katniss.

Zobacz wideo

Śmiertelne pułapki, wrogowie i wybory moralne, które czekają na Katniss , zmienią ją bardziej niż jakiekolwiek inne wyzwania, którym dotąd stawiła czoła na arenie Igrzysk Śmierci.

Skąd fascynacja Katniss?

Popularność "Igrzysk Śmierci: Kosogłosu. Część II" niewątpliwie jest związana z postacią Katniss, która wyróżnia się wśród innych, chyba nie tak licznych, żeńskich heroin.

Zobacz wideo

- Jasne, już wcześniej zdarzały się awanturniczki, które potrafiły skopać tyłki mężczyznom, ale - weźmy choćby Larę Croft i serię "Tomb Raider" - ich głównym atutem zawsze była uroda i przemawiały one w pierwszej kolejności do męskich fantazji - pisał w lipcu Marek Kuprowski przy okazji premiery pierwszego zwiastuna produkcji. I podkreślał, że z tą bohaterką jest inaczej - "Lawrence nie jest zdjętą wprost z wybiegu modelką, a raczej swojską dziewczyną".

To Katniss jest największą nadzieją zbuntowanych Dystryktów na wolność. Walczy o nią dwóch mężczyzn. Ale to dziewczyna jest postacią, która wybawia z opresji.

Film w reżyserii Francisa Lawrence'a powstał na podstawie scenariusza Petera Craiga i Danny'ego Stronga. W produkcji występują także: Woody Harrelson, Elizabeth Banks, Philip Seymour Hoffman, Jeffrey Wright, Willow Shields, Jena Malone i Stanley Tucci.

"Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część II" w kinach już 20 listopada.

Sprawdź trylogię, na podstawie której nakręcono słynne "Igrzyska śmierci" >>

Więcej o: