Małgorzata Foremniak znów na planie filmowym. "Byłam przyduszana. Biłam się, miałam trudne sceny erotyczne"

Odwiedziliśmy z kamerą plan thrillera "Sługi boże" w reżyserii Mariusza Gawrysia. Bartłomieja Topę zobaczymy w roli komisarza Warskiego, który stara się rozwikłać zagadkę tajemniczych śmierci kobiet, które rzuciły się z... wieży wrocławskiego kościoła. Rozmawiamy z twórcami filmu.

- To są trudne zdjęcia i psychicznie i fizycznie. Miałam sceny, w których musiałam być w wannie cztery godziny, bo byłam tam przyduszana. Biłam się, jak również miałam sceny erotyczne, które są bardzo trudne. Mam skrajne zadania aktorskie. Postać dynamiczna - Joanna Stanisz - opowiada Małgorzata Foremniak o postaci policyjnego psychologa w "Sługach bożych", w którą się wciela.

Stanisz ma zadanie popracować z głównym bohaterem komisarzem Warskim, aby zmienił sposób rozwiązywania niektórych spraw policyjnych, bo wybiera rozwiązania, w których jest za dużo ofiar.

Topa w roli "polskiego Bonda"

Bartłomiej Topa o swojej postaci mówi: Polski Bond Warski. - Operuję bronią. Jeżdżę szybkimi samochodami. Otwieram serce na uczucia kobiet. Bezkompromisowość Warskiego jest bardzo dojmująca. Czasami przekraczam prawo, żeby ratować ludzkie życie - zaznacza aktor.

Julię Kijowską zobaczymy w roli Anny Wittesch, niemieckiej policjantki o polskich korzeniach, która zostaje przydzielona do sprawy wyjaśniania śmierci młodej Niemki, która rzuciła się z wieży wrocławskiego kościoła. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia prowadzić jeszcze inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się że do Wrocławia przybywa także wysłannik Watykańskiego Banku dr Kuntz.

Warski ratuje życie dziecka

W środę odbyły się zdjęcia na terenie Drukarni Praskiej w Warszawie, której przestrzeń została wykorzystana, aby przedstawić miejsce, w którym ukrywa się filmowy psychopata. Z jego rąk Warski wraz z grupą policji do zadań specjalnych odbijają przetrzymywaną dziewczynkę.

Innym zadaniem, z którym musi zmierzyć się Warski w filmie, jest nauczenie się współpracy z Aną Wittesch. Zaufają sobie? Warski oczywiście będzie starał się odpowiedzieć na pytanie: co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika z Watykanu? Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

Obok Małgorzaty Foremniak, Bartłomieja Topy i Juli Kijowskiej zobaczymy Henryka Talara w roli proboszcza, Zbigniewa Stryja, Krzysztofa Stelmaszyka, Adama Woronowicza, Andrzeja Konopkę, Kamila Szeptyckiego i Monikę Dryl. A za zdjęcia w filmie opowiada Mikołaj Łebkowski, którego pracę można było docenić m.in. w "11 minutach" Jerzego Skolimowskiego i "Matce Teresie od kotów" Pawła Sali.

Zdjęcia do filmu "Sługo boże" rozpoczęły się 26 września. Realizowane są w Warszawie i we Wrocławiu. Zakończenie zdjęć jest zaplanowane na 21 listopada.

Premiera filmu odbędzie się jesienią 2016 roku.

Więcej o: