Tomasz Bagiński nakręci film o Wiedźminie Sapkowskiego. Jest wsparcie Hollywood. Będzie seria!

Sean Daniel Company [SDC] połączyło siły z Platige Films w przygotowaniach do produkcji pełnometrażowego filmu aktorskiego o bohaterze książek Andrzeja Sapkowskiego. Premiera filmu w reżyserii nominowanego do Oscara za film "Katedra" Bagińskiego w 2017 rok.

Wiedźmin Geralt Bohater stworzony przez Sapkowskiego to łowca potworów posiadający nadludzkie umiejętności. Jest istotą zawieszoną pomiędzy dwoma światami - ludzkim i magicznym. Film Bagińskiego oparty będzie na motywach opowiadań "Wiedźmin" i "Mniejsze Zło" z tomu "Ostatnie Życzenie". Przygotowywany film będzie stanowić wprowadzenie do świata Wiedźmina i jest planowany jako początek serii.

W grę wkroczyło Hollywood

Amerykańska firma produkcyjna Sean Daniel Company [SDC] - znana z takich produkcji jak seria "Mumia", a także przygotowywanej właśnie nowej wersji filmu "Ben-Hur" czy serialu "The Expanse" - została oficjalnym partnerem Platige Films w przygotowaniach do produkcji pełnometrażowego filmu aktorskiego o wiedźminie.

Nad scenariuszem filmu, a także jego kontynuacją filmową i telewizyjną, pracuje hollywoodzka scenarzystka Thania St. John, autorka takich produkcji telewizyjnych jak "Grimm", "Chicago Fire" czy "Buffy: Postrach wampirów". Zainteresowanie Hollywood nie dziwi. Opowiadania Andrzeja Sapkowskiego podbijają światowe rynki książek fantasy, a zbiór "Ostatnie życzenie" znalazł się na liście bestsellerów "New York Timesa".

Film przeznaczony będzie do dystrybucji światowej, a jego premiera planowana jest na rok 2017. Producentami z ramienia Platige Films są Jarosław Sawko i Piotr Sikora, a ze strony SDC Sean Daniel oraz Jason Brown.

Wiedźmin - najmocniejsza marka polskiej popkultury

- Jest chlubą nowej polskiej popkultury, jej ambasadorem i najmocniejszą marką. Odkąd w 1986 roku wyszedł spod pióra Andrzeja Sapkowskiego, gościł na kartach jego opowiadań i powieści, walczył na kinowych ekranach i był bohaterem telewizyjnego serialu, komiksów, gier - pisał o Wiedźminie Bartosz Staszczyszyn, recenzent filmowy Culture.pl.

W tytułowej roli w filmie z 2001 roku wystąpił Michał Żebrowski, ale film "Wiedźmin" w reżyserii Marka Brodzkiego, chwalony za ścieżkę dźwiękową i grę, spotkał się z krytyką. Zarzucono mu braki w scenariuszu i zły poziom techniczny. Rok po premierze filmu pojawił się 13-odcinkowa seria, przystępniejsza i ciekawsza dla widzów.

W 2007 roku odbyła się premiera gry komputerowej opartej na historii opowiedzianej przez Sapkowskiego. Wkrótce pojawiły się jej doskonałe recenzje na Zachodzie i świetne wyniki sprzedaży. A seria stała się wizytówką Polski zagranicą.

 

"Unikalny świat, unikalny bohater, unikalny język"

- Atuty "Wiedźmina" to unikalny świat, unikalny bohater, unikalny język, jakim to zostało napisane. To znakomity przykład takiej literatury, której w Polsce jest okrutnie mało. Dobrej literatury rozrywkowej. Gdybyśmy mieli więcej takich książek, jak "Wiedźmin" to mielibyśmy zapewne więcej filmów i bohaterów rozpoznawalnych na świecie, i gier - mówił o "Wiedźminie" Bagiński w wywiadzie dla "Legalnej Kultury".

Tomasz Bagiński jest współwłaścicielem Platige Image i jej dyrektorem kreatywnym. Bagiński ma na swoim koncie nominację do "Oscara", a jego film krótkometrażowy "Sztuka Spadania" otrzymał prestiżową nagrodę BAFTA.

Saga Andrzeja Sapkowskiego w wersji elektronicznej jest dostępna w Publio.pl >>

Więcej o: